Halkın yüzde 80'i memnun değil

Bakanı Eroğlu, yaptırdığı anketin sonuçlarına göre, İzmirlilerin yüzde 80'ninin belediye hizmetlerinden memnun olmadığını, kenti bir çok alanda ayağa kaldırmak için projeler ürettiklerini söyledi

Halkın yüzde 80'i memnun değil
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İzmirlilerin kendilerini bağrına bastığını belirterek, "Elimde anketler, neticeleri var. İzmir'de tespitim şu, halkın yüzde 80'i belediye hizmetlerinden memnun değil. Fakat vatandaş bunun belediye hizmeti mi, devletin hizmeti mi olduğunu algılayamıyor" dedi. Seçim çalışmaları kapsamında İzmir Esnaf Sanatkarlar Odası'nı, Birlik Vakfı'nı, Konyalılar Vakfı'nı ve Anadolu Ajansı İzmir Bölge Müdürlüğünü ziyaret eden Bakan Eroğlu, önemli açıklamalarda bulundu.

ÇİRKİN İDDİALAR
İzmir 1. Bölge milletvekili adayı olmasına karşın kentteki 30 ilçenin tamamını gezdiğine işaret eden Eroğlu, "İzmir'in tamamından hatta Ege Bölgesi'nden sorumlu bakan olarak büyük hizmetler vereceğimize inanıyorum" diye konuştu. Bakan Eroğlu, ormanların ekonomik getirisinin artırılması ve kırsal kalkınmada önemli rol üstlenmesine yönelik 27 proje hazırladıklarını ancak bazı kesimlerin bu durum karşısında ormanların, "peşkeş çekildiği" gibi "çirkin" iddiaları gündeme getirdiğini belirtti. Eroğlu, şunları söyledi: "Bunu söyleyenleri Allah'a havale ediyorum. Bir mahallenin etrafında bozuk orman arazisi varsa orada ne yetişebilecekse hane sayısına bölerek, herkesin huzurunda kurayla mahalleliye veriyoruz. Bu arazideki ağaçların 3 yıllık bakımını biz üstleniyoruz, geliri vatandaşa ait. Bu son derece şeffaf yapılıyor. Peşkeş filan söz konusu değil. Çok çirkin iftiralarda bulunuyorlar çamur at izi kalsın diye. Daha geçen gün, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki klozetler, musluklar altınmış diye... Bu ne kadar büyük terbiyesizlik. Gidip orayı temizlediler mi, temizlerken mi gördüler acaba. Bu şekilde ortaya atılan iddialar asılsızdır. Evvela kendi hesaplarını verebildiler mi Anayasa Mahkemesine. Kendilerine baksınlar. 'Hesap uzmanıyım' diyor, CHP'nin hesaplarını doğru dürüst aklayamamış." Bakan Eroğlu, vatandaşlarla bir araya geldiğinde en çok neden sıkıntı çektiklerini sorduğunu anlatarak, "Elimde anketler, neticeleri var. İzmir'de tamamen belediyenin hizmetlerinden şikayet var. Fakat vatandaş bunun belediye hizmeti mi, devletin hizmeti mi olduğunu algılayamıyor. Çünkü burada belediyeler öyle algı meydana getirmiş ki sanki hükümet belediyelere, büyükşehir belediyesine destek vermiyor, para göndermiyor. Halkın yüzde 80'i belediye hizmetlerinden memnun değil. Bizim projelerimizin ayağı yere basıyor. İzmir için büyük hayallerimiz var. İzmir'i turizmde, kültürde, sanatta, sağlıkta, sporda ticarette, sanayide, tarımda, teknolojide ayağa kaldıracağız" dedi. Eroğlu, bir ara kendisi için İzmir'i tanımadığı şeklinde dedikodular çıktığına işaret ederek, "Acaba Mordoğan Göleti'ni kaç defa gidip gördüler? Veya yaptığımız Beydağ Barajı'nı kaç defa gidip gördüler... CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu İzmir'den aday değil mi? Çıksın ortaya İzmirle ilgili bütün meseleleri istediği televizyon kanalında tartışmaya hazırım" diye konuştu.

MAĞDUR AİLENİN SORUNUNU ÇÖZDÜLER
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun eşi Hatice Eroğlu, AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin ve ekibi, seçim çalışmaları kapsamında Bornova ve Bayraklı'yı gezdi. Bayraklı'da bir apartman görevlisinin evine konuk olan heyet, ailenin çocuklarını anaokuluna kaydettirmek için 600 lira istendiğini öğrendi. Bunun üzerine Hatice Eroğlu, Bayraklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne giderek, durumu iletti ve müdür Ahmet Kaya'dan, ailenin mağduriyetin giderilmesini talep etti.
BİZE ULAŞIN