Kim var kim yok gönderdi

Gaziemir Belediye Başkanı Şenol, 5 başkan yardımcısını ve 21 müdürü görevden aldı, kararının gerekçelerine ilişkin kamuoyunu bilgilendirme gereği duymadı

Kim var kim yok gönderdi
Gaziemir Belediyesi'nde dün adeta deprem yaşandı. Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol ani ve sürpriz bir kararla, üst düzey bürokrat kim varsa göreden aldı. 5 başkan yardımcısı ile 21 müdürün görevine bir anda son verildi. 2011 yılında da başkan yardımcılarını görevden alan, daha sonra çoğunu yeniden atayan, müdürlerin yerlerini değiştiren Başkan Şenol, 4 yıl sonra yine benzer karara imza attı. Aralarında siyasi başkan yardımcıları CHP'li Meclis üyesi Önder Keskin, Abdürrahim Nursoy'un da yer aldığı beş başkan yardımcısı görevlerinden alındı.

AMAÇ ROTASYON MU?
Görevden alınan başkan yardımcıları arasında 2011'de önce görevlerinden alınan daha sonra yeniden atanan başkan yardımcıları Mustafa Duman ve Mithat Kale de yer aldı. Beşinci başkan yardımcısı Mehmet Tuncer de görevden alındı. Şenol, 21 müdürü de iddiaya göre rotasyon amaçlı olarak görevden aldı. Kısa süre içinde başkan yardımcıları ve müdürlerin çoğunun yeniden atamasının yapılacağı öğrenilirken, bazılarının ise kızağa çekilmesi bekleniyor.

HEYECAN OLUŞACAK!
Son operasyonla ilgili açılama yapmayan Başkan Şenol, 2011 yılındaki kadro operasyonunda, değişimi, görevde heyecan oluşturma için yaptığını, aynı kişilerin görevlerinde uzun süre kalması durumunda memur zihniyetiyle çalışacağını, görevini alışkanlık haline getirirse verimin düşeceğini söylemişti. Şenol, bu kez gerekçeleri hakkında Gaziemerlileri bilgilendirme gereği duymadı.
BİZE ULAŞIN