Ekmeği de karneyle verin de tam olsun!

İzmir'de toplu ulaşımda kağıt bilete dönülmesi, sosyal medyada alaycı bir üslupla ele alındı. Bir vatandaş, "Bir de ekmek karnesi çıkartın tam olsun" derken, "Köysel dönüşüm" tweeti güldü

Ekmeği de karneyle verin de tam olsun!
İzmir'de Kentkart'tan İzmirim Kart'a geçiş sonrası ulaşımda yaşanan kriz devam ediyor. Kentkart firmasını suçlayan Büyükşehir Belediyesi, suç duyurusunda bulunmuştu. Kartların okunmaması nedeniyle her gün binlerce kişi ücretsiz biniş yaparken, milyonlarca lira maddi zarar oluştu. Başkan Aziz Kocaoğlu ve ekibi, sorunu bir türlü çözemeyince kağıt bilet uygulamasını başlattı. İzmir'de iki gündür kartları sisteme uyum sağlamayan vatandaşlar, toplu ulaşım araçlarına kağıt biletle biniyor. Ancak bu kez de 90 dakika uygulamasının devre dışı kalması tepkilere neden oldu. Ayrıca kart aktivasyon kuyruğuna bir de bilet kuyrukları eklendi. Bu nedenle vatandaşlar, işlerine, okullarına geç kaldı.

90'LI YILLARA DÖNÜŞ

Büyükşehir'in en son 1999'da kullanılan kağıt bileti İzmir'de yeniden hayata geçirmesi, sosyal medyada da tepkilere neden oldu. Vatandaşlar alaycı bir üslupla Büyükşehir'i eleştirdi. 'Brezilya' isimli kullanıcı, "İzmir'de ulaşımda 90'lı yıllara geri döndük ! Ultra büyükşehir belediyemizin bize sunduğu "kağıt bilet" uygulaması" diye yazdı. 'humankunta' isimli kullanıcının "İzmir'de (CHP) kağıt bilet dönemi başladı. Demek ki neymiş, Gezi'de ağaç mesele değilmiş." yorumuyla dikkat çekti.

BELEDİYEYİ ALKIŞLIYORUZ

SonOsmanliTR isimli kullanıcı ise "İzmir eski Türkiye'ye çabuk döndü. Bir de ekmek karnesi çıkartın tam olsun. İzmir'de kağıt bilet dönemi başladı" diye yazdı. Aysetrbsr isimli kullanıcı "Köysel dönüşüm İzmir'de son hızla devam ediyor. CHP belediyesini alkışlıyoruz" dedi. 'Başkan' isimli bir kullanıcı da "İşte koalisyonun etkisi İzmir'de toplu ulaşımda kağıt bilet kullanımına geçildi. Sırada karneyle ekmek alma var" yorumunda bulundu.
İşte

O TWEETLER:
Brezilya: İzmir'de ulaşımda 90'lı yıllara geri döndük ! Ultra büyükşehir belediyemizin bize sunduğu "kağıt bilet" uygulaması.
Özlem Arısoy: Türkiye'nin biletini kesmeye her daim hazır olanlar İzmir'de de kağıt bilet dönemi başlattı.
Kunta Kinte: İzmir'de (CHP) kağıt bilet dönemi başladı. Demek ki neymiş, Gezi'de ağaç mesele değilmiş.
Ak Umut: İzmir koalisyona çok çabuk adapte oldu. 90 lı yıllara geri döndü. Otobüslerde kağıt bilet uygulamasına dönüldü...!
Yol Yorgunu: İzmir eski Türkiye'ye çabuk döndü. Bir de ekmek karnesi çıkartın tam olsun.
BAŞKAN: İşte koalisyonun etkisi: Sırada karneyle ekmek alma var
Melih Bayram Dede: Türkiye'nin 90'lı yıllara dönüşünün bu kadar çabuk olacağını beklemiyorduk! İzmir'den kağıt bilet devrimi!
Turcan Kubur: Alem gider Mersin'e, İzmir gider tersine. CHP kağıt bilete döndü.
eral58: CHP çağ atladı, 50 yıl önceye dönerek. Bunlara Türkiye teslim edilir mi?
isa aydin: Eski Türkiye'ye dönüş İzmir'den başladı. Halk otobüslerinde yeniden 'kağıt bilet' dönemi. Seçimi ciddiye almalıydınız
aysetrbsr: Köysel dönüşüm. Kağıt bilet hayırlı olsun. CHP belediyesini alkışlıyoruz.
BİZE ULAŞIN