Tesadüfün böylesi

İzmir Metrosu'nun 15. kuruluş yıldönümünde 650 milyoncu yolcu İlknur Haşlamacı'ya 1 yıl ücretsiz ulaşım ödülü verildi. Haşlamacı'nın CHP kadın kolları yöneticisi olduğu ortaya çık

Tesadüfün böylesi
İzmir Metrosu 15. kuruluş yıldönümünü kutlamak amacıyla bir dizi etkinlik düzenledi. Etkinlikler kapsamında 650 milyonuncu yolcuya ödül verilmesi kararlaştırıldı. 27 Mayıs günü sabah erken saatlerde Fahrettin Altay İstasyonu'nda düzenlenen törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da katıldı. Kocaoğlu, turnikelerden geçen 650 milyonuncu yolcu İlknur Haşlamacı'yı çiçekle karşıladı, ardından da Haşlamacı'ya 1 yıl süreyle kent içi toplu ulaşım araçlarından ücretsiz ulaşım hakkı tanıyan biniş kartı hediye etti. Başkan Kocaoğlu'nun bir yıllık ücretsiz binişle ödüllendirdiği 650 milyonuncu yolcu CHP il kadın kolları yöneticisi çıktı. Her gün binlerce yolcunun kullandığı metroda 650 milyonuncu yolcunun CHP İl Kadın Kolları yöneticisi çıkması 'tesadüfün de böylesi' dedirtti. Egeli Sabah'ın ulaştığı Haşlamacı, CHP İl Kadın Kolları'nda yönetici olduğunu doğruladı. Yaşananların tamamen tesadüf olduğunu söyleyen Haşlamacı "O gün partinin seçim çalışmalarına gitmek üzere evden çıkmıştım. Böyle bir uygulama olduğundan habersizdim. Başkan Kocaoğlu, il yöneticisi olduğumu öğrenince o da çok şaşırdı" diye konuştu.

"ŞAŞKINLIK YAŞADIM"
Yaşananların tamamen tesadüf olduğunu öne süren Haşlamacı, havanın yağmurlu olması nedeniyle kendisini metro istasyonuna zor attığını vurguladı, "Tam şemsiyemi kapatıp turnikelerden geçerken birden sirenler çalıp konfetiler patladı. Neye uğradığımı şaşırdım. Sonradan Başkan Aziz Kocaoğlu yanıma gelerek 650 milyonuncu yolcu olduğumu söyledi, tebrik etti. Büyük şaşkınlık yaşadım" diye konuştu. Daha önce CHP Balçova İlçe Kadın Kolları üyesi olarak görev yaptığını belirten Haşlamacı; "Ben zaten Balçova'da oturuyorum. Orada ilçe kadın kolları üyesi olarak görev yapıyordum. Sonrasında il kadın kolları yönetimi istifa edince arkadaşlarımla birlikte geçici olarak il kadın kolları yönetimine atandım. Aynı zamanda partimizin tanıtım ve propaganda komisyonu üyesiyim" diye konuştu.

KOCAOĞLU SONRADAN ÖĞRENDİ

Yaşananların tamamen tesadüf olduğunu belirten Haşlamacı; şöyle devam etti; "Böyle bir şeyi zaten istesen ayarlayamazsın. Sayın Kocaoğlu da benim il kadın kolları yöneticisi olduğumu sonradan öğrendi, çok şaşırdı. Yaşananları il başkanımızla da paylaştım. Öğrendiğinde o da şaşkınlığını gizleyemedi. Bana; 'İlknur ciddi misin? Gerçekten sana mı denk geldi?' diye sormadan edemedi. Ben de kendisine yaşananların tamamen bir tesadüf olduğunu söyledim. Eğer ki gerçekten böyle bir şeyi ayarlayalım diye teklif gelmiş olsa idi, biz bunu seçim sürecinde ayarlamamak için elimizden geleni yapardık" diye konuştu.

PARTİYE YANSIMAZ
Kendisine 1 yıl süreyle toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanma hakkı tanıyan ücretsiz biniş kartı verilmesini etik açıdan yanlış bulmadığını belirten Haşlamacı; "Partili arkadaşlarımızla aramızda bu konuyu konuştuk. Arkadaşlarımda yaşananlar karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler. Hatta 'Ayarlasan bu kadar olmazdı. Demek ki emeğinin karşılığını bir şekilde Allah tarafından alıyorsun' dediler. Yaşananların tamamen tesadüf olduğunu bildiğim için bana göre etik açıdan bir sıkıntı yok. Böyle bir şeyin partiye de zarar vereceği
ni düşünmüyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN