Üvey değil örnek anne

Bedensel engelli Muhammed Furkan'ın üvey annesi Zeliha Uludağ, büyük fedakarlık göstererek, oğlunu okula taşıyor, yanından ayrılmıyor

Üvey değil örnek anne
İzmir Torbalı'da 36 bin öğrenci karnesini aldı. En özel karne ise Ayrancılar İlkokulu'nda eğitim gören 1. sınıf öğrencisi engelli Muhammed Furkan Uludağ'ın ��vey annesi Zeliha Uludağ'a ait oldu. Oğlunun aldığı karneyle büyük bir sevinç yaşayan Zeliha Uludağ, aynı zamanda okulda "Yılın annesi" seçildi. Yüzde 98 bedensel engelli üvey oğlunu her gün kendi elleriyle okula getirip götüren, ders aralarında ihtiyacını gideren Zeliha Uludağ, 7 yaşındaki oğlunun karnesinin iyi olmasına çok sevindi. Ayrancılar İlkokulu'nda da dün karne heyecanı vardı. Yüzlerce öğrenci ve veli okul bahçesinde düzenlenen törenle karnesini almanın mutluluğunu yaşadı. Bunlar arasında bulunan 7 yaşındaki %98 engelli Muhammed Furkan Uludağ'ın bütün notları 'pekiyi'ydi. Tüm zorluklara rağmen başarılı bir şekilde karnesini alan Uludağ'ın başarısındaki en büyük pay üvey anne Zeliha Uludağ'a ait. Büyük bir sorumluluk örneği göstererek öz çocuğu gibi Furkan'a sahip çıkan anne Uludağ, okul tarafından, "yılın annesi" belgesi ile ödüllendirildi.

DAHA DA İYİSİNİ YAPACAĞIM

Yılın annesi belgesini almasıyla duygu yüklü anlar yaşayan Zeliha Uludağ, "Her ne olursa olsun oğlum Furkan'ın eğitimini başarıyla tamamlaması için elinden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğim. Öz veya üvey evlat ayırımı yapmam.Bir annenin ne yapması gerekiyorsa ben de elimden geleni yapmaya çalışıyorum. O benim oğlum, canımı veririm. Bugün burada alınan belgeler bizleri gerçekten de çok mutlu etti. Gelecek yıl oğlum 2. sınıfa başlayacak ve yine başarı belgelerini alacak. Ben olduğum sürece Furkan, en iyi şekilde büyücek ve hayal ettiği mesleğini yapacak" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN