Kupa geliyor kupa

Final serisinde Anadolu Efes'e karşı 3-1 öne geçen Pınar Karşıyaka yarın İstanbul'da kazandığı takdirde kupanın sahibi olacak. Böylece yeşil kırmızılılar 28 senelik özleme de son verecek

Kupa geliyor kupa
Pınar Karşıyaka, Türkiye Basketbol Lig'inde tarih yazmaya devam ediyor. Ligi dördüncü sırada bitiren yeşilkırmızılılar ilk olarak 2-1'lik sonuçla Banvit'i saf dışı bıraktı. Pınar Karşıyaka, yarı final serisinde ise Eurolegue Final Four oynayan Fenerbahçe Ülker'i seride 3-1 yenerek sezonu kapattırdı. Final serisinde ise bir diğer Eurolegue takımı Anadolu Efes'e ise salonu adeta dar etti. Seride ilk iki maç İstanbul'ya oynandı ve bu maçlar sonunda 1-1'lik eşitlik ile yeşil-kırmızılılar İzmir'e geldi. Karşıyaka Arena'da müthiş taraftar desteği ile iki karşılaşmada da İstanbul temsilsini mağlup etti ve durumu 3-1 yaptı. Yeşil-kırmızılılar yarın Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanacak maçı kazandığı takdirde kupanın sahibi olacak ve 28 yıllık özleme son vermiş olacak.
ŞAMPİYONLUK PRİMİ 600 BİN LİRA
Anadolu Efes önünde final serisinde 3-1 öne geçen Pınar Karşıyaka'da şampiyonluk primi 600 bin lira olarak belirlendi. Bu primin 400 bin lirasını Pınar Holding'in karşılayacağı geri kalan kısmını ise basketbol şube yönetiminin kendi içinde toplayacağı açıklandı. Pınar Karşıyaka'nın şampiyon olması halinde iş adamı Erdal Acar'ın da sürpriz bir prim dağıtması bekleniyor.
BİZE ULAŞIN