Anadolu ateşi

Pınar Karşıyaka, İstanbul'un 14 yıllık şampiyonluk serisine son verip yeniden Anadolu'ya şampiyonluğu getiren takım oldu

Anadolu ateşi
Karşıyaka Spor Kulübü'nün kurucusu Zühtü Işıl ve arkadaşlarının 103 yıl önce yaktığı ışık artık tüm Türkiye'yi aydınlatıyor. Basketbola altyapıdan yetiştirdiği oyuncuları, ateşli ve farklı taraftarıyla, elde ettiği başarılarıyla yaptığı katkıyı şampiyonlukla taçlandıran Pınar Karşıyaka, aynı zamanda İstanbul'un basketboldaki hegomonyasına da son verdi. 14 yıl sonra İstanbul'dan İzmir'e gelen kupa, Anadolu ateşinin başlangıcı kabul edildi. 1999-2000 yılında Tofaş'ın lig şampiyonu olarak Bursa'ya getirdiği kupadan tam 14 yıl sonra bir başka Anadolu şehri İzmir'e gelen kupa büyük coşkuyla karşılandı. Basketbolun merkezi kabul edilen ve birçok yüksek bütçeli takımın yer aldığı İstanbul'dan İzmir'e taşınan şampiyonluk kupası diğer Anadolu ekiplerinin de iştahını kabarttı.

40 GÜN 40 GECE COŞKU!
Türkiye Basketbol Ligi'nde 28 yıl aradan sonra yeniden şampiyon olan Pınar Karşıyaka zaferini kutlamaya doyamıyor. İstanbul dönüşü, Karşıyaka sahilinde üstü açık otobüsle tur atarak taraftarlarıyla kucaklaşan Kaf-Kaf, dün yine sahilde tur atıp taraftarlarını şampiyon olarak bir kez daha selamladı. Pınar Karşıyakalı basketbolcu, teknik adam ve yöneticileri taşıyan otobüs, önceki akşam 20.45'te Belediye binası önünden geçip çarşı içinden sahile çıktı.
BİZE ULAŞIN