15 firma gururumuz olmayı başardı

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) başarılı ihracatçılara yönelik düzenlediği ödül töreninde Ege Bölgesi'nden çok sayıda firma kürsüye çıktı

15 firma gururumuz olmayı başardı
Türkiye İhracatçılar Meclisi 22. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları ödül töreni geçtiğimiz gün TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı "TİM 22. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni" nin de 2014 verilene göre ihracat oranları en yüksek 10 firmanın yanında 26 farklı sektörde bulanan firmaların ilk üç temsilcilerine başarı ödülleri verilerek gece de toplamda 78 ihracat ödülü sahipleri dağıtıldı. 2014'te en fazla ihracat yapan ilk 10 firmaya ödüllerini, Cumhurbaşkanı Erdoğan verirken Ege'den çok sayıda firma kürsüye çıktı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı Taner Yıldız, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da katıldığı kurulda, geçen yıl en fazla ihracat gerçekleştiren ve ödül alan ilk 10 firmanın yanı sıra Ege Bölgesi firmaları ödül almaya layık görüldü.


İşteo firmalar;
Habaş Sınai ve Tıbbi Gazlar İstihsal Endüstrisi A.Ş. , Başak Metal Tic. ve San.A.Ş.,Vestel Ticaret A.Ş., Pergamon Status Dış Tic. A.Ş.,Uğur Soğutma Makinaları Sanayi Ve Tic. A.Ş.,Türkiye Petrol Rafinerileri A. Ş.,Petkim Petrokimya Holding A.Ş., Özgür Tarım Ürün İnş. San. ve Ticaret A.Ş.,Osman Akça Tarım Ürün. İth. İhr. San. ve Tic.A.Ş.,KLC Gıda Ürünleri İth. İhr. ve Tic. A.Ş.,Yaşar Dış Tic. A.Ş.,British American Tobacco Tütün Mamülleri San. ve Tic. A.Ş, Philsa Philip Morris Sabancı Sigara ve Tütün San.Tic. A.Ş.,T.T.L. Tütün San. Ve Dış Tic. A.Ş., Zer Yağ Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Doruk YALÇINER
BİZE ULAŞIN