Başkan hariç herkes aradı

Pınar Karşıyaka'nın şampiyonluğunun ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun kendilerini aramamasına içerleyen kulüp başkanı Ali Erten, tebrik beklemenin hakları olduğunu söyledi

Başkan hariç herkes aradı
Türkiye Basketbol Ligi şampiyonu Pınar Karşıyaka'nın büyük başarısı, ülke çapında büyük takdir görürken, bu süreçte takımın hiçbir maçına gelmeyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, zaferden sonra da tebrik için yeşil kırmızılıları aramaktan kaçınması yadırgandı. Egeli Sabah'a özel açıklamalarda bulunan Karşıyaka Kulübü Başkanı Ali Erten, tüm devlet büyüklerinin kulüp adına kendisini arayıp tebrik ettiğini fakat temsil ettikleri kentin belediye başkanı Aziz Kocaoğlu'nun sadece şampiyonluktan bir gün sonra faks çekmekle yetindiğini belirtti. Erten, dünyanın ve Türkiye'nin dört bir yanından tebrik telefonları aldıklarını, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç olmak üzere birçok devlet büyüğünün kulüp adına kendisini aradığını anlatarak, "İzmir takımı olarak kupayı kente getirdik. Ama İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, aramak yerine şampiyonluğun ardından bir gün sonra kulübe faks çekti. Sportif bir faaliyet yürütüyoruz. Bu koltukta oturmanın bir sorumluluğu var. Ben veya yönetici arkadaşlarımın kulüpte siyasi bir görüşü yok. Bizim tek bir partimiz var o da Karşıyaka Partisi'dir. KSK bizim ortak paydamız. Herkes böyle bakarsa biz mutlu oluruz. Bunun dışında kulüp olarak herhangi bir siyasi görüşü paylaşmıyoruz" dedi.

TEBRİK BEKLEMEK HAKKIMIZ

Böylesine büyük bir başarının ardından özellikle şehrin önemli isimlerinden tebrik beklediklerini dile getiren Erten, "Sayın Cumhurbaşkanımız telefonla aramanın yanı sıra bir tebrik mektubu da gönderdi. Eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti İzmir Milletvekili İbrahim Turhan aradı. AK Parti İzmir Milletvekilleri Nükhet Hotar, Kerem Ali Sürekli, Hamza Dağ zaten final maçlarımızda yanımızdaydı. Bizzat tebrik ettiler. MHP İzmir Milletvekilleri Oktay Vural, Murat Koç tebrik için telefonla aradı. KSK bu takdirleri gerek başarısıyla gerekse de tarihi ile hak eden bir kulüp. Ama CHP'den bir kişi bile bizi aramadı, tebrik etmedi. İzmir için güzei şeyler yaptığımızı düşünüyoruz. Bunun takdir edilmesini beklemek hakkımız" diye konuştu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, KSK'yi diğer kulüplerden ayırdığı konusunda çeşitli söylentiler olduğunu vurgulayan Başkan Erten, "Ben bu tartışmanın içine girmek istemiyorum. Bu kendisinin takdiridir. Bizim ile ilgili bir sorunu olduğunu da düşünmek istemiyorum. Şehrimizin belediye başkanı, neden böyle davranıyor, niye maçlarımıza gelmiyor? Buna tek bir şey söyleyebilirim. Buyursun gelsin. Şehrimizin belediye başkanına özel bir davet yapmamız gerekmez. Bizim halkımızın seçtiği bir başkan. Dolayısıyla aramızda olması bize sevinç verir. Burada her görüşten insan var. Böyle olduğu için 103 yıldır yaşıyor. Burada kimse kimsenin siyasi görüşünü sorgulamaz. Ben 25 yıldır kulübün içindeyim daha bir kere böyle bir şeye tanık olmadım" dedi. Aziz Kocaoğlu'nun, formasında İzmir ismini taşıyan Pınar Karşıyaka'nın, gerek Fenerbahçe Ülker, gerekse Anadolu Efes ile oynadığı maçlardan hiçbirine gitmemiş, bu durum taraftarların tepkisine neden olmuştu.
BİZE ULAŞIN