En borçlusu Menemen

SGK Genel Müdürlüğü'nün sigorta prim borçluları listesinde, İzmir'den Menemen Belediyesi en başta yer aldı. 5 milyon borcu aşan Menemen'i, Karabağlar ve Selçuk belediyeleri takip etti

En borçlusu Menemen
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı SGK Genel Müdürlüğü'nün sigorta prim borçluları listesinde Menemen Belediyesi 5 milyon 430 bin lira borçla 49. sırada yer aldı. İzmir'in en borçlu belediyesi olan Menemen'i Karabağlar ve Selçuk belediyeleri takip etti. İzmir'deki Belediye ve iştiraklerinin toplam borcu 22 milyon TL'yi buldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Müdürlüğü'ne 150 bin TL ve üzerinde prim aslı borcu bulunan şirketlerin isimlerini açıkladı. 10 bin 358 şirketin bulunduğu listeye İzmir'den 14 belediye girdi. Menemen Belediyesi 5 milyon 430 bin 107 lira prim borcuyla İzmir'in en borçlu belediyesi oldu ve listede 49. sırada yer aldı. Menemen'in ardından 3 milyon 598 bin 537 lira borçla Karabağlar Belediyesi geldi. Selçuk Belediyesi ise 2 milyon 549 bin lira borçla 3. sırada yer aldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin herhangi bir prim borcu bulunmazken İZSU Genel Müdürlüğü'nün 186 bin TL sigorta borcu çıktı.

LİSTEDE GÖZTEPE DE VAR
Yine özel şirketlerden İzmir Senkromeç'in 2 milyon 760 bin TL borcu belirlendi. Borçlular arasında listede Egelim Taşımacılık, Göztepe Gençlik ve Spor Kulübü, Özel İzmir Başarı Okulları, İzmir Metro Seyahat ve Taşımacılık A.Ş, Dugles Motor ve Tariş Pamuk gibi kuruluşlar da yer aldı.
BİZE ULAŞIN