Obeziteyi yenen Sinem yedi ayda 55 kilo verdi

Fazla kiloları nedeniyle sağlık sorunları yaşayan Sinem Alişer, tüp mide ameliyatı ile 7 ayda 55 kilo verdi. Daha önce sorunlarla boğuşan genç kız, "Artık istediğim kıyafeti alabiliyorum" dedi

Obeziteyi yenen Sinem yedi ayda 55 kilo verdi
İzmir'de fazla kiloları yüzünden sağlık sorunları yaşayan 25 yaşındaki Sinem Alişer, Egepol Hastanesi'nde geçirdiği tüp mide ameliyatının ardından 7 ayda 55 kilo verdi; yeni bir yaşama 'Merhaba' dedi. Sinem Alişer, Özel Egepol Hastanesi hekimlerinden Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr Ersin Aksu'nun gerçekleştirdiği tüp mide ameliyatının ardından adeta yeniden doğduğunu söyledi. Özel Egepol Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr Ersin Aksu sayesinde, fiziksel ve moral açıdan büyük bir değişim yaşadığını belirten Sinem Alişer, operasyondan önce 143 kilo olduğunu ve 7 ayda 55 kilo vererek şu anda 85 kiloya indiğini söyledi. Geçmişte uçağın koltuğuna otururken çekindiğini anlatan Sinem Alişer, "Kemeri bağlayabilecek miyim diye endişe yaşıyordum. Artık çok daha aktifim. İstediğim kıyafetleri alabiliyorum. İnsanların bana olan yaklaşımı bile değişti. Yalnız bu ameliyatı olmak isteyenler uzman bir hekim tercihi yapsınlar" diye konuştu.

YÜZDE 80'İ BAŞARILI
Özel Egepol Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr Ersin Aksu, da Türkiye'de 2 milyon civarında obez olduğunu ve bu rakamın yalnızca 20 bin kadarının operasyon geçirdiğini ifade etti. Aksu, "Obezitede tüp mide, mide küçültme ve barsak kısaltma gibi ameliyatları uyguluyoruz. Sinem Alişer'in geçirdiği ameliyatların ardından midesinin yüzde 80'ini başarılı bir ameliyatla aldık. Laparoskopi yöntemiyle gerçekleştirilen operasyonun ardından Sinem bir hafta boyunca sıvı gıdalarla beslendi. Daha sonra normal beslenme düzenine döndü. Ameliyatın ardından asitli içecekler ve yemeğin önünden sıvı tüketimini önermiyoruz. Bu ameliyat 16 - 65 yaş aralığındaki insanlar için yapılması uygundur" diye konuştu. Dr. Aksu, obezite ameliyatları olmak isteyenlerin mutlaka uzman hekim ve hastane tercihi yapması gerektiğini sözlerine ekledi.
BİZE ULAŞIN