Stat sorunu kalmayacak

Vali Mustafa Toprak İzmir'deki 4 stat projesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu

Stat sorunu kalmayacak
İzmir Valisi Mustafa Toprak, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın İzmir'deki statların hem tadilatı, hem de yeni stat yapımı için ciddi bir yatırım içinde olduğunu açıkladı. Toprak, kentte yapım ve tadilat çalışmaları devam eden Karşıyaka, Atatürk, Alsancak ve Göztepe projesi için 200-250 milyon lira civarında yatırım yapılacağını bildirdi. Toprak, İzmir'de 1971 yılında olimpik nitelikte inşa edilen Atatürk Stadyumu'nda sürdürülen tadilat ile ilgili olarak, şunları söyledi: "Çatı onarımı, zeminin iyileştirilmesi, 2 skor tabelası yapımı ve e-bilet uygulamasını kapsayan giriş ve çıkış turnikelerin kurulması, takımların giriş ve çıkışlarını daha emniyetli hale getiren koruyucu alan çalışmaları hızlı bir şekilde yürüyor. Çatı yapımının bir ay içerisinde bitirilmesini planlıyoruz. Rulo çimler de bir gecikme olmazsa bu hafta serilmeye başlanacak. Atatürk Stadyumu 10 Eylül'de futbol oynamaya hazır hale gelecek." Yıkımına mayıs ayında başlanan Karşıyaka Stadı'na ilişkin problemlerin çözümünde önemli adımlar attıklarını ve yıkım çalışmalarının bir hafta içinde tamamlanacağı kaydeden Toprak, bu aşamadan sonra parselasyon çalışması yapılacağını söyledi.

DEVRİ İSTENECEK

Toprak, yeni stadın yapımı için Karşıyaka Belediyesi'nden stadın devrinin isteneceğini, bu olmadığı takdirde, prosedür işletilerek kamulaştırma yoluna gidileceğini belirterek, tüm bu işlemlerden sonra ihalesi 2014 Nisan ayında yapılan Karşıyaka Stadı'nın yapımına geçileceğini bildirdi.

ALSANCAK STADI TARTIŞMALARI
Vali Toprak, Alsancak Stadı'nın yenilenmesi çalışmalarının 1,5-2 yıl sürebileceğini belirtirken, Bazı çevrelerin, "Alsancak Stadı'nın yerine alışveriş merkezi (AVM) yapılacağı, rant amaçlı kullanılacağı" iddialarını ise yalanladı. İddiaların tümüyle asılsız olduğunu söyledi.
BİZE ULAŞIN