İhanet eden iflah olmaz

1915 olaylarına ilişkin Ermeni tezine destek veren AB Bakanı HDP'li Konca'ya tepki gösteren AK Partili Özdağ, kendi milletine ihanet edenlerin iflah olmayacağını söyledi

İhanet eden iflah olmaz
Avrupa Birliği Bakanı HDP'li Ali Haydar Konca'nın 1915 olaylarıyla ilgili olarak "Bir katliam yapıldığı çok açık ve nettir. Bunu herkes kabul ediyor" şeklindeki sözlerine AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ'dan sert geldi. Soykırım olup olmadığı konusunun muhatabının siyasetçiler değil tarihçiler olduğunu hatırlatan Özdağ, "Bir gün Ermeni ile el ele, bir gün Rumla, bir başka gün Yunanla el ele olan geçici seçim hükümetinde AB Bakanlığı görevini yürüten Ali Haydar Konca ve diğer HDP'li milletvekilleri şunu iyi bilsinler ki, kendi ülkesine, kendi milletine ihanet edenler iflah olmaz" dedi.

SOYKIRIM DEĞİL MUKATELE

Amacının Ermeni sorununu bir Türk-Kürt meselesi haline getirmek olmadığını, ama Çukurova'dan tehcir edilen Ermenilerin burnu bile kanamazken, Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinden gönderilen Ermenilerin yollarda Kürt çeteleri tarafından saldırıya uğradığını belirten Özdağ, bu bilgilerin Rus ve İngiliz belgelerinde yer aldığını kaydetti. Doğudan gelen Ermenilerin katliamlara maruz kalmasının Batı ülkelerinde "Kürt çetelerin saldırısı" olarak nitelendirildiğini ifade eden Özdağ, bu konuda sayısız telgraf, bilgi ve not bulunduğunu bildirdi. Özdağ, şunları söyledi: "Aslında ne Türk'ün ne Kürt'ün ne de bu coğrafyada yaşayan herhangi bir topluluğun karıştığı bir soykırım söz konusu. Osmanlı'nın Balkanlarda yenilmesi, parçalanması Ermenileri cesaretlendirmiş, etnik temizlik yapmak, bölgede çoğunluğu ele geçirmek için saldırganlaştırmıştır. Çevre köyler basılmış, Müslümanlar Ermeni çeteleri tarafından katliama uğramıştır. Olan soykırım değil, mukateledir (birbirini öldürme). Kürt veya Türk aşiretlerin gösterdiği tepkiler yaşanan trajedilerin bir sonucudur."
BİZE ULAŞIN