Çok şık olmuş!

İzmir Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe, Karşıyaka'da yeşilkırmızıya boyanan asfalt için "Çok şık olacak" diye twit atmıştı. Fakat 400 bin liralık yol siyaha büründü

Çok şık olmuş!
Pınar Karşıyaka, 28 yıl aradan sonra Türkiye Basketbol Ligi şampiyonu olunca İzmir Büyükşehir Belediyesi Karşıyaka'daki Şehitler Bulvarı'nın asfaltını yeşil kırmızıya boyadı. 20 gün süren çalışmaların ardından, yeşil kırmızı asfalt 10 günlük kullanımın ardından siyaha büründü. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe, yolun yapımı sırasında defalarca Şehitler Bulvarı'ndan kendi fotoğrafını paylaşarak "Çok şık olacak" yazılı twitler attı. Maliyeti 399 bin lira olan 700 metrelik yolun akıbetinin ne olacağı ise merak konusu oldu. Öte yandan belediyeden gelen yazılı açıklamadan yolu İZBETON'un alt taşeronu Delsan firması tarafından yapıldığını belirtilirken, 399 bin lira olan yolun imal bedelinin alt taşerona ödenmediği belirtildi. İZBETON yetkilileri ise, yoldaki boyaların bozulmasının ardından bir ekip oluşturarak yaşanan deformasyonu araştırmaya başladıklarını belirtti. Yola atılan boyadan örnekler aldıklarını ifade eden yetkililer "Alınan numuneler test için laboratuvara gönderildi' şeklinde açıklama yaptı.

15 GÜNDE BOYANDI
Pınar KSK Basketbol Takımı, Anadolu Efes ile karşılaştığı 5 maçlık final serisini başarı ile tamamlayarak şampiyonluğa ulaştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun ikisi İzmir'de 3'ü de İstanbul'da gerçekleşen karşılaşmaların hiçbirine gitmemesi taraftarların tepkisine neden oldu. Şampiyonluk kupası 28 yıl aradan sonra Pınar Karşıyaka sayesinde İzmir'e gelirken Büyükşehir Belediyesi, Başkan Kocaoğlu'nun talimatı ile kentin en merkezi yerinde bulunan Şehitler Bulvarı'nda çalışma başlattı. Kulübe ve Karşıyakalılara şampiyonluk armağanı olarak iki gidiş iki geliş olan bulvara özel asfalt döken Büyükşehir Belediyesi, bulvarı spor kulübünün renkleri olan kırmızı yeşile boyadı. Geçtiğimiz haziran ayında başlayan asfalt atma işlemi kısa sürede tamamlandı. Fakat yolun boyama işlemi ise 15 günü buldu. 700 metre uzunluğundaki yol yaklaşık 20 gün boyunca trafiğe kapalı kaldı. Bölge esnafı ve çevre sakinleri yürütülen çalışmadan olumsuz etkilenmesine rağmen yolun yeşil kırmızıya boyanacak olması nedeniyle tepki göstermedi. Yolun trafiğe açılmasından 10 gün sonra simsiyah oldu. Egeli Sabah, 30 Temmuz tarihinde manşetine taşıdığı "Hayaller yeşil kırmızı gerçekler siyah" başlıklı haberi ile konuyu gündeme getirdi. Yolun yapım çalışmaları sırasında, sık sık Şehitler Bulvarı'na giden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe, kişisel Twitter adresinden attığı twitlerle içinde kendisinin de yer aldığı fotoğrafları kamuoyu ile paylaştı. Genel Sekreter Yardımcısı Gökçe'nin "Çok şık olacak" ibaresi ile paylaştığı twitler yol simsiyah olunca kesildi. Yeşil kırmızıya boyanan yolun 10 günde simsiyah olması görenlere bu kadar da olmaz dedirtti.
BİZE ULAŞIN