Ege'de teröre öfke ve lanet

PKK'lı teröristlerin alçakça ve kalleşçe saldırılarına Ege'nin çeşitli il ve ilçelerinden tepki yağdı. Meydanlarda toplanan vatandaşlar terör örgütünü lanetleyen sloganlar attı

Ege'de teröre öfke ve lanet
Ege'nin birçok bölgesinde terör örgütü PKK'nın kalleşce gerçekleştirdiği saldırılar lanetlendi. Balıkesirliler Türk bayraklarıyla, Hakkari Dağlıca'da şehit düşen Astsubay Çavuş Deniz Gökçün'ün evine koştu. Ödemiş'teki teröre lanet yürüyüşü yapıldı. Gruba, yol boyunca evlerin balkon ve pencerelerinden Türk bayrağı sallanarak destek verildi. Karşıyaka Meclisi'nde başkanlık kürsüsüne siyah kumaş asıldı. Gündem öncesi, şehit ve gaziler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ayrıca belediye tarafından esnafa iki bine yakın Türk Bayrağı dağıtıldı.

ESNAF KEPENK KAPATTI

Seferihisar'daki Sığacık gece pazarındaki dükkanları işleten esnaf, şehit edilen asker ve polisler için kepenk kapattı. Tarihi Kemeraltı Çarsısı'nda da bir grup esnaf terör olaylarını sessizce protesto etti. Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Şengül tarafından başlatılan bayrak kampanyası çerçevesinde Kiraz'da yer-gök kırmızı beyaza büründü, ilçe tepkisini bu yöntemle gösterdi.

HDP'YE TEPKİ SELİ

Bergama'da çok sayıda vatandaş Kürt kökenli vatandaşların yaşadığı mahallelere yürümek isteyen gruba polis TOMA'yla su sıkarak engel oldu. Dikili'de de HDP il binasını taşlayan gruba polis müdahale etti. Denizli'de sosyal medya aracılığıyla örgütlenen grup, Delikliçınar Meydanı'nda toplanarak, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Ne mutlu Türküm diyene" sloganlarıyla Gazi Bulvarı'nda yürüyüşe başladı. Manisa'da da bazı sivil toplum kuruluşları, terör saldırısını protesto etti. AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları Başkanlığı terör saldırılarında şehit düşen asker, polis ve sivil şehitler adına Hatuniye Camisi'nde lokma döktürüp mevlidi şerif okuttu.

İZİNSİZ GÖSTERİYE İZİN VERİLMEDİ
Diğer yandan İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, maskeli bir grup izinsiz gösteri düzenledi. Yamanlar semtinde yolu trafiğe kapatan ve ateş yakan gruba, TOMA ve çevik kuvvet ekipleriyle müdahale edildi. Gruptan ikisi kadın üç kişi, gözaltına alındı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Hep birlikte, şu partinin kaybı, şu partinin kazancı demeden; en ulvi değerlerimiz devletimizi, milletimizi ve ülkemizi korumak için hepimizin elimizi, gövdemizi, beynimizi taşın altına koymamız gerekiyor" diye konuştu. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, "Aramıza fitne sokmak isteyenlere milletimiz tarihten bugüne kadar sürdürdüğü birlik ve beraberlik ve kardeşliği ile cevap verecektir" dedi. Memur-Sen İzmir Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Ali Musa Bina teröristleri lanetlediğini belirterek, "Hain saldırı kardeşliğimizi asla zayıflatmayacaktır" diye konuştu. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, "Terör olayların bir an önce son bulması ve bunun için gereken tüm önlemlerin alınması yönündeki talebimizi yenilerken, şehit olan askerlerimize rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar, ailelerine sabırlar diliyoruz" açıklamasını yaptı.

SİYAH ANTRENMAN

PTT 1. Lig ekiplerinden Karşıyaka'da futbolcular, şehit olan askerler için antrenmana siyah tişörtlerle çıktı.

İKÇÜ'DEN KINAMA
İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Senatosu, terör saldırılarını oy birliğiyle kınama kararı aldı. Kararda, "Gözü dönmüş teröre karşı; sağduyuyu elden bırakmadan, yapılan hain saldırılara karşı kardeşlik ve dayanışma duygularımızdan taviz vermeden, manipülasyonlar ve provokasyonlara kapılmadan tek vücut olmaya devam edeceğiz... Terör saldırılarını bir kez daha nefretle kınıyoruz. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı, yaralılarımıza şifa diliyoru" denildi.

KANDİL SEVENLER!
AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, "Şanlı ordumuzun, kahraman polisimizin bu satılmış hain terör örgütünün kökünü kazıyacağından kimsenin şüphesi olmasın. Kandil severleri, palazlanınca tehdit eden, sıkışınca barış türküleri söyleyenleri de bu aziz millet unutmayacaktır" diye konuştu.

ŞEHİTLER İÇİN NAMAZA DURULDU
İzmir'de, Konak Meydanı'nda bir araya gelen Türkiye Kamu Sen üyeleri, şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Türkiye Kamu Sen üyeleri ve MHP İzmir Milletvekili Aslan Savaşan'ın da katıldığı, Konak Meydanı'ndaki gıyabi cenaze namazını Diyanet'ten emekli şef Ziya Daldan kıldırdı. Ardından şehitler için dualar edilip, Kuran-ı Kerim okundu. Gıyabi cenaze namazı sonrasında 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' diye haykıran topluluk üyeleri, bölücü terör örgütü PKK aleyhine sloganlar attı.

BİZE ULAŞIN