Hainleri sevindirmek yok

Asker selamı ile şehit oğluna veda eden anne Saniye Yatakdere, hainleri sevindirmeyeceğini belirtirken, tüm yurtta olduğu gibi Ege'nin dört bir tarafında da terör örgütü PKK'ya lanet yağdı

Hainleri sevindirmek yok
Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK'nın kalleşce düzenlediği saldırıda şehit olan Uzman Onbaşı Özgür Yatakdere'nin Salihli ilçesindeki annesi Saniye Yatakdere oğlunun Türk bayrağına sarılı tabudu başında verdiği asker selamı ile herkesi ağlattı. Yatakdere, "Hainleri sevindirmeyeceğim... Ayakta güçlükle durdum, Rabbim dayanma gücü verdi. Aklımda hep oğlumun uğruna şehit düştüğü bu ülkenin sahipsiz olmadığını göstermek vardı" diye konuştu. Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Garnizon Komutanı Binbaşı Yavuz Yavuz ve Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan ile birlikte şehit Uzman Onbaşı Özgür Yatakdere'nin ailesini ziyaret etti. Şehidin Yörük Mahallesi Çınarlı Caddesi'nde bulunan baba ocağında Baba Hüseyin Yatakdere ve anne Saniye Yatakdere ile görüşen Vali Bektaş, aileye baş sağlığı dileyip dua etti.

HER YERDE PKK'YA LANET

Hakkari'nin Dağlıca bölgesi ve Iğdır'daki terör saldırıları İzmir, Aydın, Manisa ve Denizli'de protesto edildi. İzmir'de Ülkü Ocakları İl binasında toplanan grup, Konak Meydanı'na yürüyüşe geçti. Grubun Halkın Kurtuluş Partisi önünden geçmesi sırasında binadan atılan yabancı maddeler nedeniyle vatandaşlar bir süre bina önünde durarak sloganlar attı. Tire ilçesi de teröre karşı tek yürek oldu. 6 bini aşkın Tireli, protesto yürüyüşünde bölücü PKK terörüne lanet yağdırdı. Aliağa, Foça ve Dikili'de PKK terör örgütünü lanetleyen gösteriler yapıldı. İzmir'in Menderes ilçesinde terör olaylarını protesto etmek için toplanan grup, HDP İlçe binasına taşla saldırdı. Binanın camları kırılırken, bir polis memurunun da hafif şekilde yaralandığı bildirildi. Kemalpaşa'da da terör olaylarını protesto eden vatandaşlar HDP İlçe binasının dışına bir Türk Bayrağı astı. Çeşme ilçesinde sosyal medya üzerinden örgütlenen vatandaşlar, Cumhuriyet Meydanı'na Türk bayraklarıyla yürüyüş yaptı. Kiraz'da da sosyal medya üzerinden yapılan çağrı üzerine ilçe meydanında toplanan grup, son günlerde artan terör saldırılarına tepki gösterdi.

BİZİ ASKERE ALIN!

Manisa'da Şehzadeler ilçesinde sosyal medya üzerinden haberleşen bir grup fabrika işçisi ve sivil vatandaş, Manolya Meydanı'nda buluşarak terör saldırılarına tepki gösterdi. İldeki motosikletli bir grup da tren istasyonu önünden Cumhuriyet Meydanı'na kadar konvoy halinde bir tur attı. Demirci ilçesinde yaklaşık 200 vatandaş askere gitmek için dilekçe verdi. Askerlik şubesine başvuru yapanlar arasında kadınlar ve engelliler de yer aldı. Manisa Yunusemre Muhtarlar Derneği Başkanı Bedriye Pehlivan, "Askerimizin ve tüm güvenlik güçlerimizin yaşadığı bu zor günlerin bir an önce bitmesini istiyoruz. Her gün gelen şehit haberleri yürekleri dağlamaktadır. Askerimize, polisimize güvenimiz tamdır. Artık sen benciliği bırakıp biz olmalıyız birlik ve beraberliğimizle birbirimize kenetlenmeliyiz" dedi.

ŞEHİDİN AİLESİNE SAYGI
Aydın'da Efeler ilçesi başta olmak üzere Nazilli, Söke, Kuşadası, Didim, İncirliova, Çine'de onbinlerce vatandaş sokağa döküldü. Iğdır'da şehit düşen Nazillili Polis memuru Fehmi Şahin'in baba ocağı gün boyunca ilçe halkının akınına uğradı. Ellerine Türk bayrakları alan Nazilliler, şehit Şahin'in babasının evinin önünde gün boyu bekledi. Evin önünde saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşı okuyan Nazilliler, teröre tepki gösterdi. İzmir'de taksici esnafı konvoy oluşturarak teröre tepkisini gösterdi.

TERÖR SUÇUNA İDAM
Manisa'da AK Parti MKYK üyesi Hüseyin Tanrıverdi'nin ziyaret ettiği Harp Malulü Gaziler Derneği Şube Başkanı Ümit Taytaş, terör suçlarına idam cezasının verilmesi gerektiğini belirtti. Taytaş, "Şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamalı. Teröristlerin idam edilmesi gerekli. Meclis toplanarak gereğini yapmalı" dedi. Taytaş, bir milletvekilinin teröristlere erzak götürmesini de kabulllenemediğini söyledi.
BİZE ULAŞIN