Teröre ortak tepki

Teröre karşı yürüyüşlerde bazı grupların taşkınlık yapmalarına izin vermeyen Ege'deki tüm siyasi partiler, STK'lar, meslek örgütleri ve vatandaşlar, tek vücut olarak 'dimdik ayaktayız' mesajı verdi

Teröre ortak tepki
Başta İzmir olmak üzere bütün Ege'de, son günlerde artan terör olayları düzenlenen yürüyüşle protesto edilmeye devam ediyor. Yürekleri parçalayan şehit haberlerinin ardından Seferihisar'da görülmemiş bir tepki gerçekleşti. Seferihisar'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yılında binlerce kişi şehitler için yürüdü. Hiçbir parti bayrağının bulunmadığı yürüyüşte, sadece Türk Bayrağı ile katılım gerçekleştirildi. Teröre karşı verilecek en güçlü yanıtın kol kola girmek olduğunun bilinciyle, tüm siyasi ayrılıklar bir kenara bırakıldı ve aynı sloganların haykırılarak ortak tepkinin dile getirildiği muhteşem bir yürüyüş gerçekleştirildi. Hep bir ağızdan terörün lanetlendiği yürüyüş, yaklaşık 3 kilometrelik güzergahın sonu olan Seferihisar Meydanı'nda, saygı duruşu ve hep bir ağızdan okunan İstiklal Marşı'yla tamamlandı.

EBSO'DAN BARIŞ ÇAĞRISI

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclisi, terör gündemiyle olağanüstü toplandı. Tüm üyelerin yakalarına siyah kurdele takarak katıldığı Meclis toplantısında EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, "Provakatörler yine bu süreçte görev almakta. İzmir her zaman sağduyusunu koruyan farkındalığı yüksek insanlardan oluşuyor. Kurtuluş Savaşı'nın başladığı ve bittiği yer İzmir. O nedenle biz de bugün İzmir'den bu barış çağrısını yinelemek ve terör örgütünün kan akıtmasına son vermesini istemek için buradayız. Huzur ve barış içinde, laik ve hukuk devleti içinde yaşayalım. Yoksa bizler ne üretim yaparız, ne istihdam sağlarız ne de pazarlara ürünlerimizi satabiliriz. Çünkü huzur olmadan bunların hiç biri yapılamaz. Bugün de yarın da Türkiye'yi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecek" diyerek sesini yükseltti. Konuşmasında tek bayrak, tek vatan, tek millet vurgusu yapan Yorgancılar, kendisinin de böyle yetiştiğini; toplumun da bunu istediğini söyledi. İzmir'in Foça ilçesi'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 93'üncü yıldönümünde Türk bayraklarıyla bir araya gelen yüzlerce vatandaşlar, son günlerde artan terör olaylarını lanetledi.

DENİZLİ'DE PROTESTO GÖSTERİLERİ YAPILDI
Denizli merkez ve ilçelerinde yaşanan terör olaylarına yönelik protesto gösterileri yapıldı. Şehitler için dua okundu, bisiklet turu, yürüyüş düzenlendi, lokma hayrı yapıldı. Denizli Ticaret Odası (DTO) yaptırdığı dev bayrak ve pankartla terör olaylarına tepki göstererek, kardeşlik vurgusu yaptı. DTO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer, hain saldırılar sonucu şehit düşen askerleri ve polisleri yaptırdıkları pankartla andıklarını söyledi.
BİZE ULAŞIN