Kazalara açık davet

Kültürpark'ın Kahramanlar Cumhuriyet Kapısı yakınındaki 1395 sokakta yol kenarına gelişigüzel park edilen araçlar yüzünden şeridin bir anda kapanması ciddi risk oluşturuyor

Kazalara açık davet
İzmir'in Kahramanlar semtinde, en işlek caddeler arasında yer alan Kültürpark Cumhuriyet Kapısı yakınındaki 1395 sokakta araçların rastgele yol kenarına park edilmesi ve bu konuda tedbir almaya yönelik çalışma yapılmaması trafik kazalarına adeta davetiye çıkarıyor. Söz konusu sokakta, özellikle Mürselpaşa'dan Alsancak'a doğru aracınızla seyir halindeyseniz, her zamankinden daha fazla dikkatli olmanız şart... Zira geliş gidişe açık yolda, seyir halinde bulunuduğunuz şeridin park edilmiş araçlar yüzünden tıkandığını ve karşı şeride geçmek zorunda kaldığınızı fark ettiğinizde iş işten geçmiş olabilir.

KİMSE UMURSAMIYOR

Araçlarını yol kenarına sorumsuzca park eden sürücüler, yaptıkları hem tehlikeli hem yasak olmasına rağmen, bu durumu pek umursamıyor. Zira söz konusu tehlikeye karşı tedbir alma konusunda gerekli adımlar atılmıyor. Sokak iki yönlü trafiğe açık olmasına karşın park halindeki araçlar yüzünden belirli bölgelerde tek şerit kullanılabiliyor. İki araç yan yana ilerleyemediği için bir araç, karşıdan gelen diğer araca yol vermek zorunda kalıyor. Kimsenin canı yanmadan önlem alınmasını isteyen vatandaşlar, "Buradaki araçlara ceza kesilmesini ve çekilmesini istiyoruz. Şehrin en işlek sokaklarından birinde iki araç yan yana gidemiyor. Bu hem trafik sıkışıklığına hem de kazalara neden oluyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN