12 Eylül zindanlarından AK Parti'nin A Takımı'na

12 Eylül 1980 darbesinde hapis yatan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, yine bir 12 Eylül tarihinde MKYK üyeliğine seçildi. Özdağ, azim ve gayretle çalışmaya devam edeceğini söyledi

12 Eylül zindanlarından AK Parti'nin A Takımı'na
12 Eylül 1980 darbesinde adı geçen ve 7 yıl hapis yatan Selçuk Özdağ, 12 Eylül darbesinin 35. yıl dönümü olan 12 Eylül 2015 tarihinde AK Parti'nin en önemli organı olan MKYK'ya üye olarak seçildi. Birçok fidanın söndüğü 12 Eylül darbesinden başarılı bir şekilde çıkan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, AK Parti Genel Merkezi'nin beyin takımı olan genel başkan yardımcıları arasında Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak. Gerçekleşen olağan kongre ve MKYK üyeliğine seçilmesiyle konuşan Özdağ, "AK Parti 13 yıldır Türk siyasi hayatına yön veren, dünyadaki değişimi yakalayan ve dünyada değişmeyen en büyük ve tek şeyin yine değişim olduğunu bilen güçlü bir parti. 13 yıllık iktidar partisi olarak büyük reformlar gerçekleştirdi. Bu süreçte hem vesayetçilere kafa tuttu, siyasetin, insan hak ve özgürlüklerinin alanını genişletti. Bir taraftan da büyük yatırımlar yaptı. Aynı zamanda da dış politika da Türkiye'yi önemli noktalara getirdi" dedi. Olağan Genel Kongrenin kendisi açısından ayrı bir anlam ve önem teşkil ettiğini de belirten Özdağ, "Ben 12 Eylül darbesini yaşamış birisiyim. 12 Eylül 1980'de demokrasi askıya alınmıştı. Darbeciler demokrasiye, seçilmiş iradeye Türkiye Büyük Millet Meclisinde siyasi iradeye çok ciddi şekilde musallat olarak taciz ve tahkirde bulunmuşlardı. 12 Eylül 1980 tarihinde tutuklanarak Üniversitede okuyan genç, idealleri olan, millet iradesi için çalışan, Türkiye'nin büyük Türkiye olması için gayret sarf eden birisi olarak idamla yargılanmıştım.

ELLERİMDE KELEPÇE VARDI

12 Eylül 1980'de darbe vardı. O gün ellerimde kelepçe vardı. Yıllar geçti aradan önce idamla yargılandığım şehirden Milletvekili seçilmiş ardından Türkiye Büyük Millet Meclisinde Darbeleri Araştırma Komisyonunda aktif rol almıştım. 12 Eylül 2015 günüde 80 darbesinden 35 yıl sonra Darbeci Kenan Evren'in, Tahsin Şahinkaya'nın olmadığı bir gün 50 Bin kişinin katıldığı demokrasinin Türkiye'de ki temsilcisi AK Partinin büyük kongresinde başkent Ankara'da AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi olarak takdir edildim. İnşallah Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyeliğini layıkıyla yapmak için büyük bir azimle ve gayretle çalışacağım. Partimizin 5. Olağan Genel Kurulu Manisamıza, Türkiye'ye hayırlar getirsin inşallah" diye konuştu.

DEVİR TESLİM GERÇEKLEŞTİ
AK Partili Özdağ Twitter hesabından dün Genel Başkan Yardımcılığı görevini Öznur Çalık'tan devraldığı duyurdu. Özdağ, Twittter hesabından, "Genel Başkan Yardımcılığı görevini, Sayın Öznür Çalık Hanımefendi'den dualarla ve iyi dileklerle teslim aldım" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN