Meles'te doldur boşalta dönüldü!

Meles Çayı'nın Halkapınar bölümündeki kirlilik ve kötü koku bir türlü giderilemiyor. İzmir Büyükşehir, kanalı tekrar tekrar boşaltmaktan sonuç alamayınca betonlama çalışmasına başla

Meles'te doldur boşalta dönüldü!
İzmir'de, kentin ana arterinde yer alan, Ankara, İstanbul ve Çanakkale yolların birleştiği Halkapınar'da kötü koku bir türlü giderilemiyor. İzmir'e şehir dışından gelenlerin daha merkeze girmeden karşılaştığı Halkapınar'ın kötü kokusunu gidermek için İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin haradığı çabalar kalıcı bir çözüm getirmiyor. Geçen yılın yaz ayları da dahil olmak üzere Halkapınar'da kötü kokunun giderilmesi ve kanal temizliği adına çalışmalar yapan İZSU'nun gayretleri sonuçsuz kaldı. Bu yazın başında ise İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İZSU ekipleri kanaldaki suyu tahliye edip kireçleme çalışması yaptı. Son olarak da kanalın Halkapınar bölümünün suyu tahliye edildi ve bu kez betonlama çalışması yapılmaya başlandı.

MADEM KOKU YOK...

Egeli Sabah'ın bölgedeki koku sorununu gündeme getirmesi üzerine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "İzmir Körfezi kokmuyor" diye açıklamada bulunmuştu. Bu açıklama, "Madem koku yok İZSU ekipleri neden sürekli burada su tahliyesi, kireçleme, betonlama gibi çalışmalar yapıyor" sorusunu akıllara getirdi. Meles Çayı'nın Halkapınar bölümünde yapılan çalışmalar tam bitti denilirken başarısız olununca tekrar başa dönülüyor. Bölüm bölüm kanal içerisindeki suyu tahliye eden İZSU ekipleri başlarda kötü kokuyu kireçleme yöntemiyle giderdi. Ancak bu çözüm kalıcı olmadı. Kısa süre sonra kanaldan yine bölgeyi etkisi altına alan ağır kokular yayılmaya başladı. Özellikle Halkapınar çevresinde iş yerleri ve evleri bulunan vatandaşlar, Başkan Kocaoğlu'nun 11 yıllık görev süresince Meles Çayı'nın yaklaşık 500 metre uzunluğundaki Halkapınar bölümünün kötü kokusunun bir türlü giderememesini "beceriksizlik" olarak değerlendirdi.

BİZE ULAŞIN