Modern Park Koleji'nden öğrenciye teşvik indirimi

Kolejin Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Canbeldek, açılışa özel olarak teşvik indirimi alamayan öğrencilerine teşvik indirimi ve yüzde 10 indirim uygulayacaklarını söyledi

Modern Park Koleji'nden öğrenciye teşvik indirimi
Modern Park Koleji, Türkiye'de ilk defa uygulanacak bir sistem ile hayat buluyor. Bu sistem, devlet ile veliyi buluşturarak en ekonomik katkı ile dünyada örneği olmayan eğitim modelini sunma ayrıcalığını veriyor. Modern Park Koleji yetkilileri, öğrencilerine eğitim döneminde kültür ve sanat eğitiminin tüm giderleri S.S.Altın Maya Eğitim Kooperatifi tarafından karşılanacağını açıkladı. Ayrıca ünlü ustalar danışmanlığında profesyonel tiyatro eğitimi verileceğini duyurdu. Modern Park Eğitim Koleji Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Canbeldek, "Biz Türkiye'de sıra dışı bir modeli denedik. Eğitim kooperatifi kurduk. Eğitimcilerin, öğretmenlerin ve velilerin bir araya gelerek oluşturduğu bu kooperatif Gaziemir'de bir binayı koleje çevirmekle başladı. Amacımız eğitime bir nefes vermek, ezberleri bozacak bir altyapı oluşturmaktı ve bunu başardık. Türk milli eğitimine yepyeni bir nefes verecek sistemi İzmir'de ilk olarak uygulamanın gururu ve heyecanı içindeyiz. Açılışımıza özel, teşvik indirim alamayan kaçıran tüm öğrencilerimize teşvik indirimi + yüzde 10 indirim uyguluyoruz" şekinde konuştu.

"FARKLILIKLAR YARATIYORUZ"
Eğitimden ödün vermeden, farklılıkları biraraya getirerek sıradışı bir eğitime imza attıklarını belirten Canbeldek, "İyi bir eğitime yüksek bedeller ödemeden de sahip olunacağına inanıyoruz. Modern Park Koleji'nde dersler dört duvar arasından çıkarılıp 60 dönümlük 'Aktivasyon Merkezimizde' öğrencilerin doğayla iç içe olmaları sağlanmaktadır. Merkezimizde dersler, adeta yaşamdan birer parça hâline getirilmekte; öğrencilerin yaparak, yaşayarak öğrenmeleri, kendilerini keşfetmeleri, kendilerine uygun öğrenme yöntem ve teknikleri geliştirmeleri ön plana çıkarılmaktadır. Faaliyetlerimiz aktivasyon çalışmalarıyla sınırlı kalmamakta; gerek yurt içi, gerekse yurt dışı üniversitelerle iş birliği yapılarak eğitim faaliyetlerimiz zenginleştirilmektedir" dedi. Sanat ve Kültür Merkezindeki eğitimler hakkında da bilgi veren Canbeldek, şöyle devam etti; "Sanatın 'duygusal ve düşünsel etkileme gücü'nden yararlanılmakta, öğrencilerin kültür ve sanat uygulamalarının bizzat içinde olmaları sağlanmaktadır. Böylelikle, kendi ülkesinin tarihini, geleneklerini, inançlarını ve kültürünü iyi araştırarak milli kültürün yenilenmesini, dünyaya açılıp evrensel kültüre, bilime ve sanata katkı sağlamanın yollarını ortaya koyabilen bireyler olarak yetiştirilmeleri kurumumuzun vazgeçilmezlerindendir."

BİZE ULAŞIN