Egeliler tam kadro teröre 'hayır' dedi

TOBB'un çağrısıyla Ankara'da önceki gün düzenlenen "Teröre Hayır Kardeşliğe Evet" yürüyüşüne Ege'den katılan sivil toplum önderleri, teröre karşı birlik vurgusu yaptı

Egeliler tam kadro teröre 'hayır' dedi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) çağrısıyla Ankara'da 14 sivil toplum kuruluşunun düzenlediği "Teröre Hayır Kardeşliğe Evet" yürüyüşüne, Egeliler güçlü bir ekiple katıldı. Türk Bayrağı dışında hiçbir sembole yer verilmeyen yürüyüşte sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri terörü her bir ağızdan lanetledi, barış mesajı verdi. Sıhhıye Meydanı'nda toplanan kalabalık, 1 kilometrelik Türk Bayrağı eşliğinde "Kahrolsun PKK" sloganları atarak Kızılay'a ve ardından da Birinci Meclis binasının önüde geldi. Burada şehitler için saygı duruşunda bulunuldu İstiklal Marşı'nı okudu.

BARIŞ VE HUZUR İSTİYORUZ

TOBB Başkan Yardımcısı ve EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, yürüyüşe 500 bin kişinin katıldığınının tahmin edildiğini kaydederek, "Türkiye mozaiğindeki her kesimden insanlarımızın yürüdüğü bir etkinlik oldu. Türkiye için son derece önemli. Demek ki halk birbiriyle bütünleşmiş, kaynaşmış. Türk ile Kürt'ün arasında herhangi bir problemin olmadığını gösterildi. PKK silahı bırakmak zorunda. Halk şunu gösterdi, biz artık birlik beraberlik içindeyiz. Türkiye'yi kimse yıkamaz. Bunun okunması gerekir. Zaten biz sivil toplum örgütleriyiz. Bizi yönetecek olan siyasetçilerdir. Siyasetçilerin de halkın verdiği mesajı çok iyi bir şekilde algılaması gerekir" dedi. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, yürüyüşe isteyen tüm oda üyelerini götürdüklerini belirterek, "Üye sayısı milyonlarla ifade edilen 14 işçi ve işveren örgütünün düzenlediği yürüyüşte onbinler, ülkemizin tekvücut olarak teröre karşı olan tepkisini gösterdi. Ayrıca ülkemizin barış ve huzur isteği, bu topraklarda yaşayan herkesin kardeş olduğu en güçlü şekilde vurgulandı. Barış ve hoşgörünün kenti olan İzmir, bu yürüyüşte yer alarak teröre hayır, kardeşliğe evet dedi" diye konuştu. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yöneticileri de yürüyüşün ardından Anıtkabir'i ziyaret etti. Yürüyüşe Ege'den Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Odası, Aydın Ticaret Odası, Aydın Sanayi Odası, İzmir Ticaret Borsası, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, Menemen Ticaret Odası, Akhisar Ticaret Borsası, Kuşadası Ticaret Odası, Söke Ticaret Borsası, Söke Ticaret Odası, Ödemiş Ticaret Borsası, İzmir Ticaret Odası ve Memur-Sen İzmir temsilciliği katıldı.

BİZE ULAŞIN