Memur rüşvetten tutuklandı

Buca Belediyesi İmar Müdürlüğü'nde görevli memur, iş yerine "uygunluk" belgesi verme karşılığında bir kişiden 2 bin lira rüşvet aldığı suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemede tutuklandı

Memur rüşvetten tutuklandı
İzmir'in Buca ilçesinde bir iş yeri sahibinin Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı ihbar sonrası harekete geçen İzmir Mali Şube müdürlüğü ekipleri, Buca Belediyesi İmar Müdürlüğü'nde uzun yıllardır görev yapan memur C.Ö'yü 2 bin lira rüşvet alırken suçüstü yakaladı. Sorgusunun ardından mahkemeye sevk edilen Buca Belediyesi Memuru C.Ö. rüşvet aldığı suçlamasıyla tutuklandı. C.Ö, Buca Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. İlçede şok etkisine yol açan olay şöyle gerçekleşti. T.B isimli vatandaş, açacağı mekan için Buca Belediyesi İmar Müdürlüğü'ne başvurdu. Başvuru sonrası imar yönetmeliği gereği T.B'nin iş yerine uygunluk onayı verilmedi. Mekanı denetlemeye gelen İmar Müdürlüğü'nde görevli memur C.Ö. iddiaya göre eksiklerin giderilebileceğini, sıkıntı olmadığını ancak belirli bir masrafı olduğunu söyledi. Bunu üzerine iş yeri sahibi, memur C.Ö.'nün istediği masraf adı altındaki 2 bin lirayı ödemeyi kabul etti. Daha sonra Cumhuriyet Savcılığı'na başvuran iş yeri sahibi T.B, masraf adı altında kendisinden rüşvet istendiğini söyledi. Nöbetçi Savcı müracatı aldıktan sonra rüşvet başvuru dosyasını İzmir Mali Şube Müdürlüğü'ne gönderdi.

OPERASYON YAPILDI
İzmir Mali Şube müdürlüğü ekipleri, savcılıktan alınan izin sonrası operasyon için düğmeye bastı. İş yeri sahibi telefonla kendisinden dosyadaki eksikliği gidermek için 2 bin lira isteyen C.Ö. ile Buca Belediyesi yanındaki bir kafeteryada randevulaştı. İmar Müdürlüğü'nde görevli C.Ö, kendisine daha önceden seri numaraları alınmış 20 adet yüz lirayı alırken suçüstü yakalandı. C.Ö. doktor raporu alındıktan sonra sorgulanmak üzere Yeşilyurt'taki Mali Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Zanlı 2 bin lira rüşvet almak suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Suçlamaları kabul etmeyen C.Ö. Buca Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

BUGÜN NELER OLDU