Skandal uygulama

Bornova Belediyesi, ilçe stadının eskiyen zeminini komple değiştirmek yerine sadece yıpranan bölümü yenileyince ceza sahası 2-3 santim çukurda kaldı. Saha maçlara kapatıldı

Skandal uygulama
İzmir'de Bornova İlçe Stadı, zemin yenilenmesi sırasında yapılan bir hata nedeniyle maçlara kapandı. Bornova Belediyesi, liglerin tatile girdiği dönemde zemini sentetik çim olan sahanın eskiyen zeminini komple değiştirmek yerine, sadece en fazla yıpranan bölüm olan ceza sahalarını yenileme kararı aldı. Bu doğrultuda yaklaşık 40 bin TL harcamayla her iki ceza sahasındaki sentetik çim sökülüp, yerine yenisi monte edildi. Ancak, bu kez zeminin eski ve yeni bölgeleri arasında kot farkı oluştu, ceza sahaları yaklaşık 2-3 santim çukurda kaldı.

YETKİLİLER ŞOKE OLDU

Yenileme çalışmalarının ardından stadı denetlemeye gelen İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) yetkilileri, zeminin durumunu görünce şoke oldu. ASKF, mevcut durumun sporcu sağlığını olumsuz etkileyeceğini ve ciddi sakatlanmalara yol açacağını göz önüne alarak hafta sonunda oynanması gereken maçların başka statlara aldı. Bu gelişme üzerine yenileme çalışmalarını yapan firmayla temasa geçen belediye yetkilileri, hatanın giderilmesini istedi. Doğanlar Stadı'nın ocak ayında tamamlanmasından sonra İlçe Stadı'nın bulunduğu araziye yeni hizmet binası yapmayı planlayan belediyenin, fazla masraf olmasın diye zeminin tümünü değil, sadece ceza sahalarını değiştirdiği öne sürüldü.

KARŞIYAKA STADI 18 AYDA BİTECEK
Karşıyaka'da 15 bin kişilik yeni stat projesinin son durumuyla ilgili açıklamalar yapan Proje Müdürü ve Şantiye Sorumlusu Mimar Ertan Bıyıklı, tesisin 18 ay içerisinde tamamlanacağını söyledi. Kulübün resmi sitesinden bilgiler aktaran Bıyıklı, eski İlçe Stadı'nın yıkılıp arazide zemin iyileştirme çalışmalarının başladığını hatırlatarak, "Statik, mekanik, elektrik projeleri ve rüzgar testi tamamlandı. Zemin iyileştirme çalışmalarına hafta sonları dahil 7 gün devam ediyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN