MHP'li aday Koç'tan 3'üncü sıra tepkisi

MHP İzmir'de 1 Kasım seçimleri için hazırlanan listede ikinci sıradan 3. sıraya indirilen Murat Koç tepkisini sosyal paylaşım sitesindeki hesabından gösterdi

MHP'li aday Koç'tan 3'üncü sıra tepkisi
  1. Haberler
  2. Egeli Sabah
Salı 23.09.2015 ABONE OL
MHP İzmir'de 1 Kasım seçimleri için hazırlanan listede üçüncü sıraya indirilen Murat Koç, sosyal paylaşım sitesindeki hesabından sitem içeren paylaşımlarda bulundu. Listede 2. sırada Neslihan Çelik'in yazılması üzerine Koç, facebook hesabında "Saha kahramanı kadınlarımız seçimden seçime yanlarında olanlar için değil ellerinden tutacak abileri için mücadele ettiler" diye yazdı. 7 Haziran seçimlerinde 2'nci bölge ikinci sıradan aday gösterilen ve milletvekili seçilen Koç, bu kez üçüncü sıraya kaydırılmış, yerine de kadın aday Sueda Neslihan Çelik getirilmişti. 1. bölgede de benzer şekilde ikinci sıraya kadın aday Senem Çelik yerleştirilirken, daha önce ikinci sırada yer alan ve milletvekili seçilen Aslan Savaşan bu kez üçüncü sıraya alınmıştı. Murat Koç, çok sayıda kadın partili ile çekilmiş fotoğrafının altına, "7 Haziran seçimlerinin saha kahramanları kadınlarımız, seçimden seçime dahi yanında olmayan hemcinslerini değil, onlar için çalışan, içlerinde olan, başları sıkıştığında ellerinden tutacak bir abi için mücadele ettiler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum" yazarak, yerine tercih edilen kadın adaya göndermede bulundu. MHP, İzmir'de son seçimde iki bölgeden 2'şer milletvekili çıkarmıştı.

"PARTİDEN SOĞUDUM"
MHP'li adayın bu sözleri üzerine sosyal paylaşım sitesinde destek verenler de tepki gösterenler de oldu. Koç'a destek veren bir kişi, yaşanan sıra değişiklikliğinden dolayı üzüldüğünü ve partiden soğuduğunu belirtti. Ayrıca 2. bölge 3. sırada işlerinin çok zor olacağını savundu. Bir başka kullanıcı da Koç'u bu çıkışını "2. sıra adayına büyük laf olmuş" diye yorumladı. Aynı görüşteki bir diğer kişi ise, "Söz ağızdan çıkasıya kadar senin esirindir, çıktıktan sonra sen onun esirisindir. Gün küsme zamanı değildir" açıklamalarında bulundu.

BUGÜN NELER OLDU