Tramvay mazeretine eleştiri yağmuru

Başkan Kocaoğlu'nun tramvay mazeretini eleştiren Hüseyin Kocabıyık, "Bir tek doğru işleri yok" dedi. Bilal Doğan ise, "Başkan, kenti yönetemediğini itiraf etmiş oldu" yorumunda bulundu

Tramvay mazeretine eleştiri yağmuru
Egeli Sabah'ın daha önce gündeme taşıdığı gibi İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Tramvayı projesinde yeni bir revizyonla, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda hattı, mevcut gidiş-geliş üç şeritli yola dördüncü şerit olarak kara ve deniz tarafına döşeyecek. Bayram sonrası kamuoyuna açıklanacak revizyon sonrası inşaat çalışmalarına başlanacak. Tramvayda sürekli olarak güzergah değişiklikleri yaşanmasını ilginç bir sebebe bağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, tramvaydaki revizyonların bu kadar çok olmasının nedenlerinden birinin, bu tür projeleri yapan şirketlerin İzmir'de olmaması olduğunu düşündüğünü söyledi. Kocaoğlu'nun ilginç mazeretini İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Hüseyin Kocabıyık ve Karşıyaka Birliği Başkanı Mehmet Yıldırım eleştiri getirdi.

BÜROKRAT YETİŞMİYOR
Kocaoğlu'nun farkında olmadan gerçekleri itiraf ettiğini belirten Bilal Doğan, "Sayın Kocaoğlu, bizim bugüne kadar dile getirdiğimizi itiraf etmiş durumdadır. Biz Büyükşehir'den gelen ve belediyenin içinde yetişmiş bürokratların yönetmesini istiyoruz. Ancak Sayın Kocaoğlu, rahmetli Piriştina'nın vefatından sonra o dönemde yetişmiş tecrübeli, şehri ve belediyeyi bilen bürokratları tasfiye etti. O günden bugüne kendi kadrosunu da kuramadı. Kendisine bürokrat dayanmıyor. Otobüsü otobüs durağında gören ESHOT Genel Müdürü atayarak bütün İzmirliye ulaşım çilesi çektiriyor. Yine suyu çeşmede ve denizde gören İZSU Genel Müdürü atıyor" d. AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Hüseyin Kocabıyık ise, İzmir gibi bir şehre, seçilmiş belediye başkanı diliyle bu denli haksızlık yapılmasının tek kelimeyle elem verici bir durum olduğunu vurgulayarak, "Kentkart krizinde suçu firmalara atıyorsun. Tramvay meselesinde suçu firmalara atıyorsun. O zaman adama sormazlar mı? Sen orada necisin diye? Aziz Kocaoğlu'nun doğru tek bir işi yoktur. İzmirli hemşerilerimizin ulaşım çilesi yetmiyormuş gibi bir de her gün işin içinden çıkılmaz hale gelen trafik sorunuyla baş başa kaldıkları ve trafik sorununun da arttığını görüyoruz. Tramvay bu sorunu bir miktar çözecek gibi görünüyordu ancak bu da sürekli yapboz tahtasına döndüğü için projenin hayata geçirilmesi de bir Kocaoğlu klasiği olarak yıllara yayılacak. Sayın Kocaoğlu'nun beceriksizliğini bir kez daha tescilleyecek" dedi. Başkan Kocaoğlu'nu eleştiren Karşıyaka Birliği Başkanı Mehmet Yıldırım, "Aziz Bey çok haklı. İzmir'de, İzmirli olmayan müteahhitlere inşaat işini verdiği için İzmir'i bilmeyen müteahhitler de doğal olarak yanlış güzergah çiziyor olabilirler. İşin bitmesine bakarlar. İşin estetiğini ve coğrafyasını düşünmezler. İnsan yapısını düşünmezler. Ama İzmirli olmayan belediye başkanlarının da İzmir için hayırlı işler yapmadıkları aşikar. İzmirli olsa Sayın Belediye Başkanı demokratik olur. 'Tren mi istiyorsunuz harbiden nostaljik tramvay mı istiyorsunuz?' diye halka sorar. Bunların hiçbirini yapmıyor. Bütün mesele de bundan çıkıyor. İzmir'i İzmirli olmayanlar yönetiyor" yorumunda bulundu.

BİZE ULAŞIN