Yıldırım strateji

Seçim stratejisini Binali Yıldırım'ın üstüne kurduklarını belirten Bülent Delican, "İzmir'in ulaşım, kentsel dönüşüm ve altyapı sorunlarını çözecek tek anahtar Binali Yıldırım'dır" dedi

Yıldırım strateji
İzmir'de 7 Haziran'da sekiz milletvekilini meclise gönderen AK Parti'de bu sayıyı, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile yükseltmeye çalışacak. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, seçim stratejisini Yıldırım üzerine kurduklarını belirterek, "İzmir'i dünya başkentleriyle yarıştırabilecek ufka sahip, kente ağabeylik yapacak, İzmir'in ulaşım, kentsel dönüşüm ve altyapı sorunlarını çözecek tek anahtar Binali Yıldırım'dır" diye konuştu.

"ESERLERİYLE İZ BIRAKTI"
Bu seçimde kampanyayı Binali Yıldırım'ın kente dönüşü ile taçlandıracaklarını belirten Delican, "Efsane döndü, diyeceğiz. Yıldırım, 2011 yılında İzmir'den milletvekili seçildi ancak 2002 ylından beri Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı iken kente büyük hizmetleri oldu. Bayraklı tünellerinden, konak tünellerine, havalimanından çevre yollarına, lojistik merkezlerden, İZBAN'a kadar kente izleri ve eserleri var. İzmir'de hizmet sevdası ile yola çıkan, İzmir'e Paris, Barselona, Milano ufku çizen, ulaşım, kentsel dönüşüm ve altyapı sorunlarını çözecek tek anahtar Binali Yıldırım'ın siyasette marka olmuş ismi üzerine startejimizi kurduk. AK Parti'de 14 yıldır genel başkan yardımcılığı görevinde bulunan Nükhet Hotar, teşkilatların sevdiği benimsediği Atilla Kaya, iş dünyasının kabul ettiği ekonomide önemli bir değer olan İbrahim Turhan'ın yanısıra İzmir'de iş dünyasından gelen adaylarımız mevcut milletvekillerimiz listede yer alıyor. Hepsi İzmir'in evladı. İzmir'in evlatlarıyla Ankara'ya yürüyoruz" ifadelerinde bulundu. Binali Yıldırım'ın adaylığı ile teşkilatlarda dinamizm kattığını vurgulayan Delican, "Çünkü Yıldırım İzmir'de sadece teşkilatla değil kentin her dinamiği ile çok iyi ilişkiler kurdu. Teşkilatta çok seviliyor. CHP'lilerin bile yerel seçim sonrası 'keşke Binali Yıldırım'a oy verseydik' diyerek pişmanlıklarını ortaya koydukları bir ortamda AK parti olarak seçim stratejimizi onun üzerine kurduk. Amacımız İzmir'i daha yaşanılabilir kent haline getirmek. Bunu da güçlü ve kararlı milletvekilleriyle yapabiliriz. Yıldırım İzmir'e ağabeylik yapacaktır. Sakinliği, derinliği, hızı ve pratik zekası ile kazançtır."

PANKARTLI KARŞILAMA
Bayramın 3. günü Binali Yıldırım'ın kente gelişiyle sahaya indiklerini belirten Bülent Delican, şöyle devam etti: "Havalimanında miting ve aday tanıtım toplantısı yapacağız. Yıldırım için özel pankartlar hazırladık, pilav ve lokma dağıtacağız. Adaylarımız hep birlikte omuz omuza buradan yola çıkacak o gün Yıldırım ve diğer adaylarla birlikte birinci bölgedeki ertesi gün de ikinci bölgedeki ilçeleri ziyaret edip vatandaşın derdini dinleyeceğiz."

BİZE ULAŞIN