12 yıldır ne yaptın?

Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya'nın "bu bizden", "bu bizden değil" politikası güttüğünü belirten AK Partili Gültekin, "İlçeye 12 yılda parktan başka ne kazandırdın?" dedi

12 yıldır ne yaptın?
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Balçova İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Gültekin, Balçova Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda kendisini eleştiren Mehmet Ali Çalkaya'ya cevap verdi. Gültekin, "Başkan Çalkaya meclis toplantısında, 'Ben 12 senedir hiçbir esnafa ceza kesmedim, kestirmedim. Ben Balçova halkının esnafın yanındayım' demiş. İşte sıkıntı bu noktada başlıyor. Yani 'ben her türlü kanunsuzluğa, adaletsizliğe hatta ve hatta halkın sağlığıyla oynayanlara seçimde oy çıkarmak için asla ceza yazmam' demek istiyor. Ceza sadece makbuzla kesilmez, sindirme ve bıktırma politikası ile zabıtasız ceza uyguluyorsun. Balçova'ya 12 yılda ne kazandırdın?" dedi.

AYRIMCILIK YAPILIYOR
Yaklaşık 1 ay önce Balçova Termal Tesisleri'nde yapılan AK Parti Balçova İlçe Danışma Meclis Toplantısı'nda konuşan AK Parti Yerel Yönetimden Sorumlu Balçova İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Gültekin, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya'yı sert şekilde eleştirerek, "Balçova Belediyesi'nin politikası 'bu bizden, bu bizden değil. Bu CHP'li değil, buna hizmet yok. Ya da esnafımıza 'Bu CHP'li kanunsuz her şey serbest" şeklinde konuşmuştu. Başkan Çalkaya da Balçova Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısında Gültekin'e sarf ettiği sözlerden dolayı cevap verip eleştirdi. Çalkaya'nın meclis toplantısında, 'Orhan Gültekin esnafa ceza kesilirken ayrımcılık yapılıyor' diye beyanat vermiş. Ben 12 senedir hiçbir esnafa ceza kesmedim, kestirmedim. Ben Balçova halkının esnafın yanındayım' dediğini söyleyen Orhan Gültekin, "AK Parti yerel yönetimlerden sorumlu Balçova İlçe Başkan Yardımcısı olduğum için Balçova Belediyesi meclis toplantılarına katılıyorum. Son yapılan eylül ayı olağan meclis toplantısında Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya esnafa ceza kesmediğini söyledi. İşte sıkıntı bu noktada başlıyor. Yani 'ben her türlü kanunsuzluğa, adaletsizliğe hatta ve hatta halkın sağlığıyla oynayanlara seçimde oy çıkarmak için asla ceza yazmam' demek istiyor. Balçova'da esnafı kollayacaksın ama seçim, oy, çıkar düşünmeden yapacaksın. Halkın sağlığıyla oynamayacaksın" şeklinde konuştu. Cezanın sadece makbuzla kesilmediğini anlatan Gültekin, "Sindirme ve bıktırma politikası ile zabıtasız ceza uyguluyorsun. Balçova'ya 12 yılda ne kazandırdın? 3 park, 2 Hacivat, 1 Karagöz, 1 konser. Yaptığın yapacağın bundan ibaret. Kapasiten bu. 12 sene değil, 12 asır başkan seçilsen asla bir Piriştina gibi takdir edilemezsin. Ata Caddesi'nde keşmekeş devam ediyor. Eğitim ve Onur Mahalleleri'nin durum ortada. Bir gelişme yok. Pazar yerinde idrar kokuyor" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN