Astroloji bir fal değil yol gösterici haritadır

Astrolojinin zamanın kalitesini ölçtüğünü belirten Astrolog Gül Çandarlı, "Astroloji, önümüzde bizi bekleyen olay ya da psikolojik süreçler hakkında olasılık bilgileri verir" dedi

Astroloji bir fal değil yol gösterici haritadır
Astroloji olan merakım herkes kadardı, yani gazetelerde, dergilerde haftalık astroloji yorumlarını okur, çok geçmeden de unuturdum. Açıkçası bu durum Gül Candarlı ile tanışana kadardı. Kendisi pozitif enerjisi ile zaten etkileyici bir kadın... Astrolog olduğunu çok sonradan öğrendim ve merak ettiğim bir kaç soru sordum. O da bana mantıklı bir kaç teşhiste ve yorumda hatta nasıl davranmalıyım konusunda uyarıda bulundu. Astrolojinin hayatınızı ne kadar etkilediğine siz de bir göz atın derim...
Astrolojiye olan ilginiz nasıl başladı?
Daha ilkokulda okuma yazma bilmiyorken gezegen tablolarının önüne gidip bakardım. Kimyasal yapılarından bihaber hepsine gitmek isterdim. Gökyüzü hep ilgimi çekmiştir. Uzaya ve uzaylılara merakım hiç bitmiyor mesela. Yıllar önce Astroloji ile tanıştığımda nasıl oluyor da gökcisimleri bizim hayatımızı bu derece etkiliyor diye çeşitli kaynak ve kitaplardan bilgi toplamaya başladım. Uzun süre astrolojiye inanmayanlar kervanındaydım. Yaklaşık 5 yıl kendi içimde astrolojinin sağlamasını yaptım, okudum araştırdım, çeşitli astrologlardan danışmanlıklar aldım.
Siz eğitiminizi nerede aldınız?
Astroloji Türkiye öğrencisiyim. İstanbul Aydın Üniversitesi Astroloji ve Füturizm YÖK onaylı sertifika programı eğitimi aldım. Hocalarım Devrim Dölen ve Devrim Yılmazer Türkiye de ilk defa Astroloji eğitimini bir üniversite bünyesine taşıdılar. Şimdi hocalarımın kurucusu olduğu Astroloji Türkiye'de eğitimim devam etmekte, yanı sıra yine Astroloji Türkiye'de Devrim Dölen hocamdan Ezoterik Astroloji eğitimi aldım. Ayrıca Hocam Gülden Bulut'tan Psikolojik Astroloji eğitimi aldım. Gökyüzünün muazzam bir matematiği var. Isaac Newton bile "Astroloji kuyusunun dibini göremedim" diyorsa benim öğrenciliğim hayatımın sonuna kadar devam edecek diye düşünüyorum.
Şimdiki planlarınız?
Gökyüzü uygun pozisyona geldiğinde danışmanlık ofisi açmayı planlıyorum. Bazı hedeflerim var, danışmanlıklarımdan elde ettiğim gelirin bir kısmını sivil sosyal yardım kurumlarıyla paylaşmayı düşünüyorum.
Astroloji neden bilimdir?
Bugün Astrologlar bu konuda ikiye bölünmüş durumdalar, bazılarına göre bilimin kriterlerine uygunluğundan dolayı bilim, bazılarına göre ise bir sanat. Oxford tanımına göre bilim fiziki ve doğal evrenin yapısının ve hareketlerinin birtakım yöntemler aracılığıyla sistematik bir şekilde incelenmesini de kapsayan entelektüel ve pratik çalışmalar bütünü. Astroloji de haliyle bu tanıma kullandığı yöntemler de dahil uymakta.
Eğitimini almamış kişilerin astroloji yorumları yapması doğru mudur?
Kesinlikle doğru bulmuyorum. İnsanları kandırıp yanıltmaktan başka bir şey değil bu durum. Biz yıllar süren eğitimlere tabiyiz. Hiç çekinmeden astroloğunuzun nereden ve kimlerden eğitim aldığını sormanızı tavsiye ederim...
Astroloji ile neleri öğrenebiliriz?
Astroloji zamanın kalitesini ölçer. Karakteristik özelliklerimiz, yeteneklerimiz, mesleki potansiyellerimiz, bedensel ve psikolojik rahatsızlıklarımız, eğitim hayatımız vs. yanı sıra anne karnındaki sürecimizden hayatımızın son anına kadar geçen sürede karşılaşabileceğimiz olaylar, bu olayların kaliteleri ve bu olaylar karşısında nasıl davranmamız gerektiği konusunda kişilere yol gösterici bir haritadır. Önümüzde bizi olay ya da psikolojik olarak bekleyen süreçler hakkında olasılıklar, bilgiler verir.

BİZE ULAŞIN