Eserlerimle geldim

Adaylığını eleştiren CHP'li Musa Çam'a havalimanındaki mitingte sert cevap veren Binali Yıldırım "İzmir'in her köşesine bakın eserlerimi göreceksiniz. Bu kenti 2'nci yapmak için and içtik" dedi

Eserlerimle geldim
AK Parti İzmir 1. bölge 1. sıra milletvekili adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmalarına Adnan Menderes Havalimanı'nda düzenlediği miting ile başladı. Binali Yıldırım, 'Efsane geri dönüyor' pankartlarıyla havalimanında partililer tarafından karşılandı. Otopark alanlarında biri miting alanı olarak düzenlenirken, yoğun güvenlik önlemleri alındı. Miting öncesi milletvekili aday tanıtım toplantısı yapıldı. Kürsüden İzmirlilerin bayramını kutlayan Yıldırım, "Biz, şehitlerimizin acısıyla yaşarken, kahpe ve kalleş terör örgütü bayram demedi. 2 hafta önce İzmir'in kurtuluş yıldönümünü kutladık. 9 Eylül sıradan bir ilin kurtuluş yıldönümü değildir. 9 Eylül demek Türkiye Cumhuriyet bayrağının göndere çekildiği ve zaferle sonuçlandığı gündür. Bugünden itibaren 35 günümüz var. 35 gün sonra sandığa gideceğiz. Türkiye'de ve İzmir'de tekrar destanlar yazacağız" diye konuştu. Hizmetlerinin daha yeni başladığını anlatan Binali Yıldırım, "Şurada gördüğünüz eser en büyük iç hatlar terminali Adnan Menderes Havalimanı'nda 2011'de var mıydı? Bu havalimanını nasıl bu hale getirdiysek, İzmir'i de önümüzdeki dönemde Türkiye'nin tekrar herkesin hayalindeki şehir haline getirmeye ant içtik, yemin ettik. Var mısınız değerli kardeşlerim?" ifadelerinde bulundu.

BİZE DÜŞEN GÖREVİ YAPACAĞIZ
Çocukluğumuzda hayalimiz İzmir'e gitmek olduğunu belirten Yıldırım, şöyle devam etti; "Bugün İzmirli gençler gelecek hayallerini İzmir için kuramıyorlar. Başka yerlerde başka ülkelerde başka şehirlerde geleceklerini aramanın yolunu arıyorlar. İzmir buna layık mı? İzmir'i tekrar fuarlar şehri yapmaya, İzmir'i tekrar Türkiye'de ekonominin kalbi haline getirmeye aht ettik, ant içtik. Bize düşen görev bu güzel şehri, ikinci yapmaktır. 34 İstanbul, 35 İzmir projesi." İzmir'in her türlü beklentisini karşılamak için gece gündüz demeden çalışacaklarını dile getiren Yıldırım, "CHP İzmir Milletvekili Musa Çam'ın, 'Hangi yüzle İzmir'e geliyor?' sözlerine yanıt verdi. Yıldırım, "Rakip partinin milletvekillerinden biri demiş ki: 'Bakan İzmir'e hangi yüzle geliyor? Bakan İzmir'e eserleriyle geliyor. İzmir'in her köşesine bakın. Eserlerimizi göreceksiniz. Sadece bir tanesini söyleyeyim. Konak Tüneli'ni yaptırmamak için ellerlinden geleni arkalarına koymadılar. Ama tanelden önce onlar geçti. Bizim hizmetimizde particilik yok. 1 Kasım seçimlerinde Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun genel başkanlığında 2023 hedeflerini gerçekleştirmek için canla başla çalışmaya var mısınız?" dedi.

DESTAN YAZACAĞIZ
Havalimanındaki mitingin ardından Menderes ilçesine geçen Yıldırım, "1 Kasım inşallah İzmir için yeni bir bayram olacak. 35 günümüz var. İzmir'in plakası 35. Teşkilat olarak Menderes 1 Kasım'da İzmir'de destan yazmaya hazır mısınız? Bütün hemşerilerimizi tek tek ziyaret edeceğiz. Onlarla kucaklaşacağız" dedi.

BİZE ULAŞIN