25 yıl sonra yeniden

Karşıyaka'da Gaziantep BŞB. mağlubiyeti sonrası teknik adam Cüneyt Dumlupınar istifa etti. Yerine 25 yıl önce de yeşil kırmızılılarda görev yapan Yılmaz Vural'ın geçmesi bekleniyor

25 yıl sonra yeniden
Şampiyonluk iddiasıyla girdiği ligde 6 maçta 13 puan kaybeden Karşıyaka'da teknik direktör Cenk Dumlupınar ile yollar ayrıldı. Gaziantep BŞB'ye son dakika golüyle 1-0 yenilerek üst üste 4. maçında da galibiyete hasret kalan Karşıyaka'da dün teknik arıza yaşandı. 3-2 kaybedilen 1461 Trabzonspor maçı sonrası istifa etmek isteyen ancak bu kararı sümen altı edilen Cüneyt Dumlupınar, G.Antep Büyükşehir yenilgisi sonrası görevini bıraktı. Dumlupınar'ın yerine ilk aday olarak ön plana Yılmaz Vural çıktı. Gaziantep maçı sonrası Futbol Şube Yöneticisi Devrim Acar'ın gece geç saatlerde Çeşme Alaçatı'da tecrübeli teknik adamla biraraya geldiği öğrenildi. Vural'dan olumsuz bir sonuç alınması halinde rota Samet Aybaba'ya çevrilecek.

FUTBOL ACAR'A

1990-1991 sezonunda yani 25 yıl önce Karşıyaka'da görev yapan 62 yaşındaki Yılmaz Vural, Süper Lig'de birçok takımda çalıştı. 25 ayrı kulüpte görev yapan Vural, geçen sezon Osmanlıspor ve Karabükspor'un başarısı için mücadele etti. Dumlupınar'ın dünkü istifasından sonra Vural ile hemen sözleşme imzalanması bekleniyor. Kulübe finans desteği veren iş adamı Erdal Acar'ı destekleyen taraftar temsilcileriyle geçen hafta yemekte buluşan ve aradaki buzları eriten Karşıyaka yönetiminin, futbol şubeyi Acar ailesine devrettiği iddia edildi. İstanbullu iş adamı Erdal Acar ve kulüpte yöneticilik yapan yeğeni Devrim Acar'ın bundan böyle futbol şubenin maddi ve manevi ihtiyaçlarıyla birebir ilgileneceği öğrenildi. Bu arada Gaziantep Büyükşehir'e yenilerek Gaziantep'te 11. mağlubiyetini alan Karşıyaka'da kırmızı kart gören Zeki Yıldırım'ın maçtan sonra soyunma odası kapısını tekmeleyip camları kırdığı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN