Karadeniz fıkrası gibi!

İzmir'de Mustafa Kemal Sahil Bulvarı Taşıt Alt Geçidi'nin inşaat çalışmalarına, tam Kurban Bayramı tatilinin bittiği ve yeni eğitim öğretim yılının başladığı günün sabahında başlandı

Karadeniz fıkrası gibi!
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karadeniz fıkralarını hatırlatan bir icraata imza attı. 9 günlük Kurban Bayramı tatili ile öğrencilerin yaz tatilinin sona erdiği günde, birçok büyükşehirde, trafik karmaşası yaşanmaması amacıyla özel önlemler alınırken, İzmir'de, en çok kullanılan yollardan Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda taşıt alt geçit inşaatı başlatıldı. Son yılların en uzun yaz tatilinin yaşandığı yaz döneminde bu konuda hiçbir adım atmayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, okulların açılmasıyla birlikte Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda inşaat için trafikte düzenlemeye gitti. Okulların açıldığı gün trafiğe binlerce servis aracı da dahil olunca Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'da uzun kuyruklar oluştu. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi yolu beton bloklar ile kapatınca yaya geçitleri de kapandı. Vatandaş karşıdan karşıya geçmek için beton blokların geçmek zorunda kalarak canını tehlikeye attı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Üst Yapı Şube Başkanlığı tarafından 36 milyon 475 bin liraya ihale edilen ve 500 gün sürecek Mustafa Kemal Sahil Bulvarı Taşıt Alt Geçidi'nin inşaatı için okulların başlaması beklendi. Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda yapılacak çalışma için yolun bazı bölümleri trafiğe kapatıldı. 9 günlük Kurban Bayramı tatili sonrası okulların ilk günü bir milyon öğrenci ve servislerde trafiğe çıkınca keşmekeş yaşandı. 500 gün sürecek alt geçit inşaatı için trafiğe kapatılan bazı şeritler için yeniden düzenleme yapıldı.

YAYALAR UNUTULDU

Evlerin önündeki otoparkları yıkarak yola dönüştürerek çözüm bulmaya çalışan Büyükşehir Belediyesi, yolun daralan bölümüne otobüs durağı yerleştirince trafik iyice içinden çıkılmaz bir hal aldı. Zaten sabah saatlerinde yoğun olan Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda trafik durma noktasına geldi. Sadece trafiğin akışını sağlamaya odaklanan Büyükşehir Belediyesi, yayaları unuttu. Sahil Bulvarı'nın kıyı ve kara tarafında kalan bölümleri beton bloklarla ayrıldı. Yaya geçitleri de beton blokların altında kalınca vatandaş karşıdan karşıya geçemedi. Çareyi beton blokların üzerinden atlamakta bulan vatandaşlar, canlarını tehlikeye atarak araçların aralarından karşıya geçmeye çalıştı.

BİZE ULAŞIN