İzmir’de Ayyıldız dönemi

Valiler Kararnamesi ile yapılan değişikliklerle İzmir’in yeni Valisi Erol Ayyıldız oldu. Ersin Yazıcı Balıkesir’e Ahmet Altıparmak Denizli’ye, Ömer Faruk Koçak Aydın’a, Mustafa Hakan Güvençer Manisa’ya atandı

İzmir’de Ayyıldız dönemi
Valiler Kararnamesi ile Malatya'ya atanan İzmir Valisi Mustafa Toprak'ın yerine Aydın Valisi Erol Ayyıldız görevlendirildi. İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Egeli Sabah aracılığı ile İzmirliler'e mesaj gönderdi. Üç yıla yakın bir süre Aydın Valiliği görevini üstlenen Erol Ayyıldız, "Görev yapmaktan onur duyduğum Aydın gibi medeniyetler şehri kadim bir ilden, yine bulunduğu coğrafyanın merkezi, lider ili olan Başbakanımızın şehri İzmir'e Vali olarak atanmış bulunuyorum. Aydın'daki görevim süresince adalet, hakkaniyet, sevgi ve hoşgörü içerisinde vatandaşlara hizmet sunmaya gayret gösterdim. Aynı anlayış ve gayretle hizmetlerimize şimdi İzmir'de, bir başka Efeler diyarında devam edeceğim. Vatandaşı merkeze alan hizmet anlayışıyla İzmir'e ve İzmirli hemşerilerimize etkin, süratli ve en güzel şekilde hizmet verebilmenin gayreti içerisinde olacağız. En büyük desteği İzmirli hemşehrilerimden bekliyorum" dedi.

5 VALİNİN YERİ DEĞİŞTİ
Cumhurbaşkarnı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Valiler Kararnamesiyle 22 ilin valisi merkeze alınırken, Ege Bölgesi'nden sadece Denizli Valisi Şükrü Kocatepe merkeze alındı. Ege'de İzmir, Manisa, Aydın, Denizli ve Balıkesir'de valilerin yerleri değiştirildi. Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameye göre, Aydın Valisi Erol Ayyıldız İzmir Valiliği'ne, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak Denizli Valiliği'ne, Rize Valisi Ersin Yazıcı Balıkesir Valiliği'ne, Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak Aydın Valiliği'ne, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer Manisa Valiliği'ne atandı. Ege Bölgesi'nde hizmet yeri değişenler arasında ise, İzmir Valisi Mustafa Toprak Malatya Valiliği'ne, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş Rize Valiliği'ne, Balıkesir Valisi Mustafa Yaman Mardin Valiliği'ne getirildi.

VALİ EROL AYYILDIZ KİMDİR?
1966 yılında Giresun'un Piraziz İlçesinde doğdu. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olmuştur. 1989 yılında Ordu Valiliğinde Kaymakam adayı olarak göreve başlamıştır. Evli, 2 kız ve 1 erkek çocuk babasıdır. 1992 - 2013 yılları arasında sırası ile; 1992 - 1993 Ordu - Ulubey Kaymakamı, 1993 - 1995 Kahramanmaraş - Ekinözü Kaymakamı, 1995 - 1998 Nevşehir - Kozaklı Kaymakamı, 2000 - 2003 Bitlis Vali Yardımcısı, 2003 - 2006 Rize Çayeli Kaymakamı, 2006 - 2010 Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı, 2010 - 2011 Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı 2011 - 2013 Zonguldak Valisi 2013 - 2016 Aydın Valisi olarak görev yapmıştır.
BİZE ULAŞIN