KSK’de yaprak dökümü

Yeşil-kırmızılılarda anlaşma yapılmadığı için 19 futbolcu serbest kalırken sözleşmesi fesholan Mustafa Aşan Manisaspor ile el sıkıştı

KSK’de yaprak dökümü
2.Lig'e düşen Karşıyaka'nın yıldız oyuncularından Mustafa Aşan'ı PTT 1.Lig'e yükselen Ege temsilcisi Manisaspor alıyor. Can Erdem gibi sözleşmesinde 2.Lig'e düştüğü için mukavelesini tek taraflı fesih hakkı bulunan yıldız oyuncunun siyah-beyazlı kulüple her konuda anlaşmaya vardığı öğrenildi. Yeşil-kırmızılılarda anlaşma sağlanamadığı için 31 Mayıs'ta serbest kalan 19 futbolcu da kendilerine kulüp aramaya başladı.

36 TRANSFER YAPILMIŞTI
Mutlu Altuğ başkanlığında yönetim, maliyetlerinin yüksek olacağı gerekçesiyle Abdülhamit, Behram, Gökhan, İbrahim, Mahmut, Metin, Youssef ve Zeki'yi gözden çıkarmıştı. Karşıyaka'da geçen sezon kiralık oynayan Berkay Can, Ömer Kandemir, Ömer Can, Özkan ve Şahin kulüplerine döndü, yabancılar Diarra, Kvesic, Tisdell ve Kovalchuk da statü gereği 2.Lig'de forma giyemeyecekleri için kulüpten ayrıldı. Elinde yalnızca altyapıdan genç oyuncular kalan Karşıyaka, geçen sezon toplam 36 transfer yapmıştı. Öncelikle transferin önünü açmayı planlayan yönetim, teknik direktör Soner Tolungüç ile anlaşıp genç kadroyu hesaplı ama tecrübeli oyuncularla güçlendirmeyi hedefliyor.
BİZE ULAŞIN