Emniyete ihbar yağdı

3 kişinin katil zanlısı Atalay Filiz’in İzmir’de görüntülerinin çıkmasının ardından 155 Polis İmdat Hattı’na 5 günde 283 ihbar yapıldı. İhbarların değerlendirilmesine rağmen bir sonuca varılamadı

Emniyete ihbar yağdı
İstanbul ve Ankara'da 3 kişinin katil zanlısı olarak aranan Atalay Filiz'in İzmir'de olduğunun ortaya çıkmasının ardından İzmirliler 155 Polis İmdat Hattı'nın telefonlarını kilitledi. İzmirli vatandaşlar, seri katil Atalay Filiz ile ilgili son 5 günde 155'e, 283 ihbar yaptı. En çok ihbar Filiz'in Buca'daki güvenlik kamera görüntülerinin basına yansıdığı 2 Haziran Perşembe günü yapıldı. 283 ihbarın 150'si geçen Perşembe günü geldi. Vatandaşlar, Atalay Filiz'in gözlüklü ve yanında valizli görüntüsüne benzeyen kişiler hakkında ihbarda bulundu. İzmir polisi tüm yoğunluğa rağmen ihbarları titizlikle inceleyip değerlendirdi. Ancak yapılan 283 ihbarın ardından sonucu varılamadı. Tuzla'da 27 Mayıs günü tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı, 2013 yılında da, Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ile Rus sevgilisi Elena Radchikova'yı Ankara'da öldürdüğü öne sürülen Atalay Filiz, İzmir'e kaçtı. Geçen Pazar İzmir'e gelen Filiz, 4 saat Buca'daki bir kafeteryada kaldı, ardından bir üniversite öğrencisinin evinde pazar ve pazartesi gününü geçirdi. Çalışmalarını İstanbul, Ankara polisi ve MİT ile ortaklaşa gerçekleştirilen İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş, İstihbarat ve Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

TELEFONLAR KİLİTLENDİ
Seri katil Atalay Filiz'in Çeşme'de olduğu yönünde gelen bilgileri değerlendiren güvenlik güçleri yapılan tüm araştırmalara rağmen zanlının izine rastlayamadı. Yüzlerce güvenlik kamera kaydını inceleyen polis ekipleri yeni bir görüntüye de ulaşamadı. Atalay Filiz'in İzmir'de olduğunun ortaya çıkması üzerine İzmirliler 155 Polis İmdat Hattı'nın telefonlarını kilitledi. İzmirli vatandaşlar, seri katil Atalay Filiz ile ilgili son 5 günde 155'e 283 ihbar yaptı. En çok ihbar Filiz'in Buca'daki güvenlik kamera görüntülerinin basına yansıdığı 2 Haziran Perşembe günü yapıldı. 283 ihbarın 150'si geçen Perşembe günü geldi. Ancak yapılan 283 ihbarın tamamını değerlendiren polis ekipleri bir sonuca varamadı. Vatandaşlar, Atalay Filiz'in gözlüklü ve yanında valizli görüntüsüne benzeyen kişiler hakkında ihbarda bulundu. Hatta şüpheli gördükleri kişileri yakalayıp fotoğrafını çektikten sonra polise gönderenler bile oldu. Polis, tüm bu yoğunluğa rağmen bütün ihbarları büyük bir titizlikle inceleyip değerlendiriyor.

KAÇAKÇILARLA KONUŞTU
İnternet kafedeki görüntüleri inceleyen polis, Atalay Filiz'in kaçmak ve gizlenmek için yardım alacağı insan kaçakçılarıyla sosyal medya üzerinden bağlantı kurduğu anlaşıldı. Polis şimdi katilin yanı sıra bağlantı kurduğu bu insan kaçakçılarının da izini sürmeye başladı. Bu yönde de önemli gelişmeler kaydetti. Bu arada polisin, Yunanistan Sakız Adası ya da başka bir adasına kaçak geçiş olup olmadığını yönelik de yine bu ülkenin yetkilileriyle sık sık görüşmeler yaptığı öğrenildi.
BİZE ULAŞIN