Pişkinliğin böylesi

Alsancak’ta kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcılar, 74 yaşındaki Fatma Hidayet S’nin üç defada 1.2 milyon lirasını aldı. Dolandırıcılar daha sonra yaşlı kadının elini öpüp helallik istedi

Pişkinliğin böylesi
İzmir'in Alsancak semtinde yaşayan 74 yaşındaki Fatma Hidayet S., kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcılara 3 defada toplam 1.2 milyon lira kaptırdı. Sahte polisler son gelişlerinde yaşlı kadına, 'Teyzecim tayinimiz şarka çıktı. Bundan sonra belki görüşürüz, belki görüşemeyiz. Hakkını helal et' deyip elini öpüp evden ayrıldılar. Hem dolandırıp hem de dalga geçen tele tokatçılar duyanları hayrete düşürdü.

SÖYLENENLERİ UYGULADI
Akıl almaz dolandırıcılık olayı, 26 Mayıs ile 31 Mayıs tarihleri arasında İzmir Konak ilçesi Alsancak semtinde yaşandı. Çeşme'de otel işleten 74 yaşındaki Fatma Hidayet S'yi cep telefonundan arayan tele tokatçılar kendilerini polis ve savcı olarak tanıttı. Banka hesaplarının terör örgütü tarafından ele geçirildiğini söyleyen dolandırıcılara inanan yaşlı kadın, söylenenleri harfiyen yerine getirmeye başladı. Fondan telsiz sesi vererek inandırıcılıklarını artıran dolandırıcılar, emniyet olarak terör örgütüne operasyon düzenleyeceklerini ifade etti. Operasyon bitene kadar paranın devlet güvencesine alınacağını belirten sahtekarlar, yaşlı kadından eve gelen sahte sivil polislere parayı teslim etmesini istedi. Bankadaki parasını çeken talihsiz kadın evine gelen sahte polislere, 3 farklı günde toplam 1 milyon 200 bin lira verdi. Dolandırıcılar son gelişlerinde parayı aldıktan sonra yaşlı kadınla dalga geçtiler. Evde yalnız yaşayan yaşlı kadına, 'Teyzecim tayinimiz şarka çıktı. Bundan sonra belki görüşürüz, belki görüşemeyiz. Hakkını helal et' deyip helallik istediler. Fatma Hidayet S'de 'Helal olsun' deyip hakkını helal etti. Dolandırıcılar Fatma Hidayet S.'nin elini öpüp evden ayrıldılar. Daha sonra dolandırıldığını anlayan Fatma Hidayet S, soluğu Alsancak Polis Merkezi'nde aldı. Polise ifade veren yaşlı kadın, dolandırıcıların yakalanmasını istedi. Çevredeki güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı. Fatma Hidayet S.'nin kaptırdığı para bugüne kadar İzmir'deki en büyük ikinci miktar olarak kayıtlara geçti. Egeli Sabah'a konuşan Fatma Hidayet S, "Cep telefonumdan beni arayan dolandırıcılar kendini emniyet mensubu olarak tanıttı. 'Sizi korumak için arıyoruz' dediler. 3 farklı günde gelip paraları teslim aldılar. Sonra beni bir daha aramadılar" dedi.
BİZE ULAŞIN