FETÖ’nün adliyedeki uzantıları gözaltında

FETÖ’nün adliyedeki uzantıları gözaltında

Örgütün adliyelerdeki istihbarat birimi gibi çalıştıkları belirlenen zanlılara yönelik İzmir merkezli operasyonda 18 kişi yakalandı

İzmir merkezli 4 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonu kapsamında 18 kişi gözaltına alındı. 2012'de yapılan sınavdan önce soruları alarak mübaşir ve zabıt katibi olan şahısların, FETÖ'nün adliyelerdeki istihbarat birimi gibi çalıştıkları iddia edildi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ/PDY'ye yönelik sürdürdüğü, örgütün adliye yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, İzmir'in yanı sıra Manisa, Trabzon ve Uşak illerinde 18 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

14'Ü ADLİYE ÇALIŞANI
İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri aralarında İzmir, Karşıyaka ve Menemen adliyeleri ile Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü ve Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda görev yapan kişilerin de bulunduğu 15 şüpheliyi İzmir'de, birer kişiyi Manisa, Trabzon ve Uşak'ta gözaltına aldı. Gözaltına alınanlardan 14'ünün zabıt katibi, infaz koruma memuru ve mübaşir oldukları öğrenildi. Şüphelilerin soruları önceden alıp sınavlarda başarı sağlayarak kuruma yerleştikleri belirtiliyor.
BİZE ULAŞIN