İzmir’in şansı Yıldırım

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Başbakan’ın el koyduğu statlar konusunda taraftarlara müjde verdi: 14 Haziran 2018’de stadımızı açacağız

İzmir’in şansı Yıldırım
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı davada, Ankara 18. İdare Mahkemesi'nin verdiği "İhale iptal kararı" nedeniyle inşaatı durdurulan Karşıyaka ve Göztepe statları konusunda, Başbakan Binali Yıldırım'ın devreye girmesiyle uygulanan B Planı, statlarına bir an önce kavuşmak isteyen KSK ve Göztepe kulüplerini de heyecanlandırdı. Yeni yapılacak stadı kulübün geleceğini kurtaracak önemli bir yatırım olarak gören ve konuyu yakından takip eden Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, "Başbakanımızın verdiği talimat stadın yapım süreciyle ilgili bize büyük zaman kazandırdı. Danıştay'a yapılan itirazın sonucu beklenmeden ihale iptal edildi. Gürsel Aksel Stadı için Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç ve TOKİ Başkanı M.Ergün Turan ile görüştük. Hayalimizdeki stadı onlara anlattık. Artık stadımıza çok kısa sürede kavuşacağımıza inanıyoruz" dedi. Binali Yıldırım'ın başbakan olmasının İzmir için büyük bir şans olduğunu ve kentin bunu iyi kullanması gerektiğini vurgulayan Sepil, "Yıldırım'ın devreye girmesi, kangren haline gelen statlar konusunun çözümü için büyük adımlar atılmasını sağladı" dedi. Sepil, Göztepeli taraftarlara stat konusundaki olumlu gelişmeleri müjdelerken, ilk kez tarih verdi ve şöyle konuştu: "14 Haziran Salı 2016 günü kulübümüzün 91. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. İnşallah 2 yıl içinde 14 Haziran 2018 günü kulübümüzün 93. yıldönümünü yeni stadımızda kutlayacağız. Artık birlik beraberlik zamanı."

O STATLAR YAPILACAK
İzmir'e yapılacak statlarla ilgili son günlerde yaşanan gelişmeler, kulüp yöneticilerini ve İzmirli sporseverleri heyecanlandırırken, konuyu Başkent'te yakından takip eden İzmir Milletvekilleri Hamza Dağ ve Mahmut Atilla Kaya da, Başbakan Binali Yıldırım'ın şahsen el koyduğu statların en kısa sürede tamamlanacağını açıkladı. Karşıyaka ve Göztepe statlarına artık kimsenin itiraz edemediğini vurgulayan Hamza Dağ "Biz İzmir'i statsız bırakmamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN