Cesedi bulunan genç uyuşturucu kurbanı

18 yaşındaki Eren’in arkadaşı, polise verdiği ifadede “Birlikte uyuşturucu hap aldıktan sonra fenalaştı. Su getirmek için gittim, döndüğümde Eren’i bulamadım” dedi

Cesedi bulunan genç uyuşturucu kurbanı
İzmir'de kayıp ihbarı yapıldıktan 5 gün sonra, önceki gün ormanlık alanda cesedi bulunan Denizcilik Lisesi öğrencisi 18 yaşındaki Eren Yılmaz'ın ölümüne uyuşturucunun yol açtığı ortaya çıktı. Eren'in birlikte ormanlık alana gittiği arkadaşı B.T. ifadesinde, "Birlikte uyuşturucu hap aldık. Eren biraz fazla içtiği için fenalaştı. Ağzından köpük geldi. Kendine gelmesi için su bulmak üzere yanından ayrıldım. Geldiğimde Eren'i bıraktığım yerde bulamadım" dedi. Acılı anne Melek Balak da oğlunun uyuşturucu kullandığını doğruladı.

DÖVMEDEN TANIDILAR
Denizcilik Lisesi öğrencisi 18 yaşındaki Eren Yılmaz, 6 Haziran Pazartesi günü Buca Yıldız Mahallesi'nde kayboldu. Arama çalışmaları sürerken önceki gün akşam saatlerinde, Dereköy mevkisindeki ormanlık alanda, ceset gören vatandaşlar polise ihbarda bulundu.

KAN İZİ YOK
Yüzü tanınmayacak halde olan ve vücudunda şişlikler bulunan cesedin kayıp gence ait olabileceği değerlendirildi ve durum Eren'in ailesine bildirildi. Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü ekiplerinin çağrısıyla olay yerine gelen gencin yakınları, koldaki gemi dümeni ve çapa dövmesinden Eren'i teşhis etti. Cesedin bulunduğu çevrede kan lekesine rastlanmazken, ceset üzerinde kesici delici alet izi de bulunmadı. Talihsiz gencin cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Adli Tıp Kurumu önde fenalaşan anne Melek Balak, hastaneye kaldırıldı. Cesedin kimliğini kesinleştirmek için Eren'in vücudundan alınan örnek ile yakınlarından alınan kan örneği üzerinde DNA incelemesi yapılacak. Eren Yılmaz ile ormanlık alana giden arkadaşı B.T, Çocuk Şube Müdürlüğü'nde verdiği ifadede, "Eren ile birlikte uyuşturucu hap aldık. Dolmuş ile Yıldız Mahallesi'ne geldik. Haplar aşırı enerji hissi verdiği için eve gitmek istemedik. Bu nedenle otoban köprü altından geçerek ormanlık araziye doğru yürüdük. Enerjimizi böyle atmak istedik. Eren ormanlık alandayken birden fenalaştı. Ağzından köpük gelmeye başladı. Ben de çok korktum. Eren'i kendine getirmek için su bulmak üzere yanından ayrıldım. Geri geldiğimde Eren'i bıraktığım yerde bulamadım. Daha sonra da korktuğumdan dolayı olayı kimseye anlatamadım" dedi. B.T. ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.
BİZE ULAŞIN