Kılıçdaroğlu şaka yapıyor!

Kılıçdaroğlu şaka yapıyor!

İzmir ziyaretinde kentin iyi yönetildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu’na seslenen Atilla Kaya, “Örgütleri belediyenin anlatacak icraatını bulamıyor. Gülünç bir açıklama olmuş” değerlendirmesini yaptı

  • Egeli Sabah
  • Cuma 18.06.2016
AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir ziyaretinde "İzmir çok güzel yönetiliyor. Biz o sebeple bütün Türkiye'yi İzmir gibi yöneteceğiz diyoruz" şeklindeki sözleriyle ironi yaptığını belirtti. CHP liderinin şaka yapmış olabileceğini söyleyen Kaya, "Daha iki gün önce, CHP İzmir İl Örgütü'nün istişare toplantısında ortalık ayağa kalkmadı mı? Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile CHP İzmir Milletvekilleri birbirine girmedi mi? CHP İzmir Milletvekili Sayın Tacettin Bayır Sayın Kocaoğlu'na hitaben, 'Sizi savunmaktan yorulduk' şeklinde beyanda bulunmadı mı? Kılıçdaroğlu 'İzmir iyi yönetiliyor' cümlesini gitsin CHP İzmir İl Örgütü'ne söylesin. Bakalım kendisine ne diyecekler? Gülünç bir açıklama doğrusu. Örgütleri belediyenin halka anlatılacak bir icraatını bulamıyor. Ben kendisine İzmir'deki durumu söyleyeyim. İzmirliler marka kent olmayı beklerken, CHP'lilerin içi boş tartışmalarıyla tüketilen vakit kaybına üzülmektedir. Hemşehrilerimiz bu tiyatroya artık bir son verilmesini istiyor. Partililerinize söyleyin, kendi içlerindeki kavgayı bir kenarı bırakıp İzmir'e hizmet üretsinler. Laf üstüne laf koymaktan vazgeçip taş üstüne taş koysunlar. İzmir iyi yönetilmiyor, İzmir'i iyi yönetmek için biraz gayret göstersinler" şeklinde konuştu.

MİLLETLE ALAY ETMESİN
Kılıçdaroğlu'nun "Terör belasından kurtulmamız gerek" dediğine de dikkat çeken Kaya, şu görüşleri ifade etti: "Milletin hafızasıyla alay etmesin. Daha bir hafta önce, katıldığı televizyon programında, canlı yayında, herkesin gözlerinin içine bakarak, cezaevlerinde yatan PKK'lı ve DHKP-C'li teröristleri ziyaret ettiklerini açıklayan kendisi değil miydi? Güneydoğu'ya heyet gönderip PKK terör örgütünü 'mağdur', devleti de 'katil' gösteren masa başı düzmece raporlar hazırlatan kendisi değil midir?Askere polise kurşun sıkan PKK'lı teröristleri 'eylemci' olarak nitelendirip, 'Yüksekova'daki eylemcilerin hakları, devlet tarafından ihlal ediliyor' diyen kendi partisinin milletvekili değil midir? HDP'nin siyasi ortaklığını yapıp, sonra da hiç yüzü kızarmadan 'Milletçe birlik ve dayanışma içinde terörün karşısında olacağız, ülkeyi terör belasından kurtaracağız' diyor. Milletimiz bu aldatmacanın farkındadır. Kendisini Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu iradesi olarak gösteren CHP'nin, Kılıçdaroğlu döneminde içerideki ve dışarıdaki tüm devlet düşmanlarıyla ittifak halinde olduğunu milletimiz çok iyi görmektedir."
BİZE ULAŞIN