Benim şehrim Balıkesir

Büyükşehir’in organize ettiği ‘Gönül Sofrası’ iftarında mahalle muhtarları ile bir araya gelen Başkan Ahmet Edip Uğur, “Benim Şehrim Balıkesir” duygusunu tüm kente yaymak istediklerini söyledi

Benim şehrim Balıkesir
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, mahalle muhtarları ile "Gönül Sofrası" iftarında bir araya geldi. 1000'e yakın davetlinin katıldığı iftar programında konuşan Başkan Uğur, "Benim Şehrim Balıkesir' duygusunu tüm kente yaymak istediklerini söyledi. Uğur, "En ücra mahallesinden, en büyük ilçesine kadar bu şehir bizim. Biz bu şehrin geleceğini tasarlar iken, tüm vatandaşlarımıza ulaşmayı, onların fikirlerini, istek ve önerilerini almayı kendimize ilke edindik" dedi. Balkonuk Center'de düzenlenen programda Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un yanısıra Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, sanatçı Uğur Işılak, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar ve basın mensupları yeraldı.

VATANDAŞA ULAŞIYORUZ
Balıkesir'in geleceğini vatandaşlar ile inşa etmek istediklerini ifade eden Uğur "Bu şehrin geleceği için, 'Benim şehrim Balıkesir' duygusunu bu şehirde yaşayan tüm vatandaşlarımızın yüreğinden hissedebilmeleri için bir olmamız, iri olmamız, diri olmamız lazım. Bu şehirde yaşayan vatandaşlarımız kaderde, tasada, kıvançta ve sevinçte bir olursa yaşadığımız şehri cennete çevirmemiz mümkün olur. Biz bu şehrin geleceğini tasarlar iken, tüm vatandaşlarımıza ulaşmayı, onların fikirlerini, istek ve önerilerini almayı kendimize ilke edindik. Biz biliyoruz ki bu şehirde yaşayan insanlarımız ile güçlü bir iletişim köprüsü kuramaz isek, onları bu şehrin geleceğini tasarlar iken, fikirleriyle, talepleriyle, önerileriyle, imar, inşa ve idrak faaliyetlerimize katkı sağlamaya ikna edemezsek bir arpa boyu yol alamayız" diye konuştu. Büyükşehir Muhtarlar Bilgilendirme Sistemi kurulduğunu ve bu sistem sayesinde tüm muhtarların talep ve görüşlerini iletebildiklerini söyleyen Başkan Uğur, "Belediye başkanlarımız ile birlikte muhtarlarımızın taleplerini aldık. Ne eksiklikleri var; yol mu, su mu, kanalizasyon mu istiyorlar, bu taleplerin hepsini aldık. Bundan sonraki çalışmalarımız ise bu minvalde, eksikleri tamamlamak için devam ediyor" diye konuştu. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Alo 183 hattını bugüne kadar 1000'in üzerinde muhtarın arayarak görüş, düşünce ve sorunlarını ilettiğini belirten Başkan Uğur, muhtarların Büyükşehir ile millet arasında önemli bir köprü vazifesi gördüğünü ifade etti.

PROJE DEVAM EDECEK
Balıkesir'in önemli yeraltı ve yerüstü zenginliklerinin olduğunu söyleyen Başkan Uğur, bu zenginlikleri en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini belirtti. Ramazan ayının sona ermesi ardından 5 ilçede tamamlanan 'Benim Şehrim Balıkesir' programlarının devam edeceğini ifade eden Uğur, "Benim Şehrim Balıkesir programımızı beş ilçemizde de tamamladık. Kepsut, Gömeç, Havran, Karesi, Altıeylül'de bu çalışmalarımızı yaptık. Ramazan'dan sonra da devam edeceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN