Çeşme’ye akın var

Çeşme’ye akın var

Kum, deniz ve güneşin tadını çıkarmak isteyen tatilciler, İzmir’in Çeşme ilçesini doldurmaya başladı. Sıcaktan bunalan İzmirliler de hafta sonu sahillere akın etti

  • Egeli Sabah
  • Pazar 20.06.2016
SICAKLAR ARTIYOR
Hava sıcaklığını 40 derecenin üzerine çıkması üzerine, vatandaşlar tatil planlarını öne çekerek sahil beldelerine koştu. Okulların da kapanmasını fırsat bilen tatilciler, bayram tatilini beklemeden plakları ve havuzları doldururken, ilk tercih edilen tatil beldesi ise İzmir Çeşme oldu. Çeşme'nin incecik kumu ile ünlü plajlarını dolduran tatilciler, 40 derecelik bunaltıcı sıcaktan, Çeşme denizinin serinliğiyle kurtulmaya çalıştılar.

BEKLENTİ YÜKSELDİ
Sıcaklıkların yükselmesi ile başlayan hareketlilik ve tatilcilerin ilk tercihinin Çeşme olması, turistik işletmecileri ve esnafı sevindirirken, Çeşme'nin turizmdeki kötü gidişten en az etkileneceği yönündeki beklentileri de yükseltti. Bayram tatilinin 9 güne çıkarılması nedeniyle turistik otel ve butik otellerde rezervasyonların şimdiden dolmasına neden olurken, yoğunluğun ağustos sonlarına kadar sürmesi bekleniyor.
BİZE ULAŞIN