Teröre verilecek en güzel cevap İzmir’dir

Başbakan Yıldırım, cumartesi günü geldiği İzmir’de önce çocuklar ardından da şehit aileleriyle buluştu. Birlik vurgusu yapan Yıldırım, “İzmir’deki bu kardeşlik iklimi, teröre verilen en güzel cevaptır” dedi

Teröre verilecek en güzel cevap İzmir’dir
Binali Yıldırım Başbakan olduktan sonra uluslararası Efes Tatbikatı'nın ardından cumartesi günü ikinci kez İzmir'e geldi. Başbakan Yıldırım'a İzmir ziyaretinde eşi Semiha Yıldırım'ın yanı sıra, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da eşlik etti.

ÖNCE 'SEVGİ EVİ'NE GİTTİ
Başbakan Yıldırım'ı havaalanında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Nükhet Hotar, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, ilçe belediye başkanları ve partililer karşıladı. Başbakan Yıldırım, Adnan Menderes Havalimanı'ndan Başbakanlık Özel Otobüsü ile Göztepe'de bulunan korunmaya muhtaç ve kimsesiz çocukların kaldığı bir "sevgi evi"ne geçti. Sevgi Evi'nin önünde kendisini "Şirin" adında minik bir kız çocuğu karşılaması üzerine Başbakan Yıldırım, "Adın gibi kendin de şirinsin" dedi. Yıldırım daha sonra Sevgi Evi'nde çocuklarla sohbet etti, öz çekim yaptı, onlara oyuncak dağıttı. Başbakan Yıldırım, daha sonra çocuklarla çektirdiği fotoğrafı ise Twitter hesabından "Her şey yavrularımızın yüzünde küçük bir gülümseme için. Gülen gözleriniz hiç solmasın" yazısıyla paylaştı.

ŞEHİT AİLELERİNE MÜJDE
Daha sonra yine Başbakanlık Otobüsü ile vatandaşları selamlayan Yıldırım, İzmir Valiliği'nin Kaya Thermal Convention'da şehit aileleri onuruna vereceği iftar yemeğine katıldı. Başbakan Yıldırım iftar sonrası önemli açıklamalarda bulunurken, hükümetin şehit ve gazi ailelerine yaptığı yardımları ve bu yöndeki politikalarının devam edeceğini ifade etti. Yıldırım, terörle mücadelede kararlılık mesajları verirken İzmir özelinde de birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Yıldırım, şunları söyledi, "Teröre en güzel verilecek cevap İzmir'de bir araya gelen bu kardeşlik iklimidir. Sizler vakar ve haysiyetinizle Türkiye'ye ve dünyaya en güzel dersi veriyorsunuz. Ben bu güzel şehre İzmir'e çok şey borçluyum. Çünkü İzmir 79 milyonun sorumluluğunu almama vesile olan şehirdir. Birlik ve beraberlikle hem İzmir'e hem ülkeye gelecek kuşakların bizden beklediği hizmeti yapmaya devam edeceğiz. Sorunlarımızı torunlarımıza bırakmayacağız. Muasır medeniyetler seviyesine oradan da yükseğe çıkaracağız. 30 Haziran'da İstanbul İzmir arasını 3 saatin altına indirecek Osman Gazi Köprüsü ve 40 km otoyolun açılışını yapıyoruz. İstanbul adım adım İzmir'e yaklaşıyor. İzmir 3'üncülüğü hak etmiyor. Amacımız İzmir'i İstanbul'la yarıştırmak. İzmir bunu başarır. İzmir işgali gören başkaldıran bağımsızlığın ilan edildiği şehirdir. İzmir'imizi Türkiye'nin parlayan yıldızı yapmaya Avrupa'ya açılan kapı yapmaya hep birlikte gayret edeceğiz."


İFTARA KİMLER KATILDI?
Kaya Termal Otel'de düzenlenen anlamlı buluşmada Başbakan Yıldırım'ın yanı sıra Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Nükhet Hotar, AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, İzmir Milletvekilleri ve çok sayıda partili de yer aldı. İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ın ev sahipliğindeki iftara Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu ile katıldı.

TEŞKİLAT İLE İZMİR ZİRVESİ
Başbakan Yıldırım, iftar programının ardından partisinin İzmir milletvekilleri ve belediye başkanlarıyla biraraya geldi. Toplantıya İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve bakanlar da katıldı. Bürokratların halkın isteklerine daha duyarlı olmasını isterken, milletvekillerine de "Halkın içinde olun. Her fırsatta İzmir'e gelin. Birebir temasla halktan gelen talepleri çözün" dedi.
BİZE ULAŞIN