3 yatırım Petkim’i zirveye taşıyacak

3 yatırım Petkim’i zirveye taşıyacak

Petkim Genel Müdürü Korkut, bu yılın çok önemli olduğunu belirtti, “Petkim Konteyner Limanı, Rüzgar Enerji Santrali ve Petkim Specialities yatırımları bizi yukarı taşıyacak” dedi

  • Egeli Sabah
  • Salı 22.06.2016
TÜRKİYE'NİN 3. BÜYÜK LİMANI
PETKİM Genel Müdürü Sadettin Korkut, bu yılın yatırımlar açısından önemli olduğunu söyledi. Üç yıla yakın inşaatı süren Petkim Konteyner Limanı yatırımını tamamladıklarını belirten Korkut, "Limanı, işletmeci firmamıza Aralık 2015'te teslim ettik. Finansman maliyeti ile birlikte yaklaşık 400 milyon dolara mal olan bu yatırımla, Ege'nin en büyük konteyner limanını kazandırdık. Bu ayrıca Türkiye'nin 3. büyük limanı. Limanda işletmeci firma gerekli prosedürleri tamamladıktan sonra yakın bir zamanda gemi kabul etmeye başlayacak" dedi.

24 BİN TON KAPASİTE
Korkut, Petkim'in toplam enerji üretim kapasitesini yüzde 20 düzeyinde artıracak olan Rüzgar Enerji Santrali'n de (RES) montaj sürecinin başladığını ifade etti. Temel hammadde tedarikçisi oldukları sektörlerin hem gelişim süreci hem de katma değerli üretim yapılmasına katkı sağlamak için mühendislik plastikleri üretmek amacıyla, Petkim Specialities şirketini de kurduklarını anlatan Korkut, "Bu şirkette üretimimiz yılın son çeyreği içerisinde başlayacak. 24 bin ton kapasiteye sahip olacak bu şirketimiz katma değeri yüksek ürünlerde uzmanlaşacak" diye konuştu.

ÇOCUKLAR BU YAZ "NEŞE" SAÇACAK
Eski Türkiye ve Avrupa güzeli Neşe Erberk'in sahibi olduğu, 33 Neşe Erberk Anaokulu'nda yaz okulu kayıtları başladı. İzmir'de Bornova ve Karşıyaka'da bulunan okullarda 11 Temmuz-26 Ağustos arasını kapsayan dönemde 3-6 yaş ve 7-10 yaş grubundaki öğrencilere yüzme, binicilik, yoga, basketbol, voleybol, futbol, bahçe oyunları, sanat çalışmaları, mutfak etkinlikleri, İngilizce ve drama alanında eğitim verilecek.
BİZE ULAŞIN