İzmir Körfezi’ne ÇED onayı çıktı

“Hükümet vermiyor” denilen ÇED onayının çıktığını bildiren Delican, “Süreci maniple eden Kocaoğlu, hicap duymuştur” dedi

İzmir Körfezi’ne ÇED onayı çıktı
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Büyükşehir Belediyesi'nin "Yüzülebilir Körfez" projesi için gereken ÇED onayının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verildiğini bildirdi. Delican, "Bu süreci maniple ederek, kenti ötekileştirmeye çalışan Aziz Kocaoğlu, Başbakanımız ve bakanlarımızın kararlılığını gördükten sonra herhalde hicap duymuştur" diye konuştu. Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan ve İl Başkan Yardımcısı Hüsnü Boztepe'nin katıldığı toplantıda konuşan Delican, onayın kısa süre içinde İzmir Valiliği'ne ulaşacağını belirterek "Büyükşehirin oşinografik raporları teslim etmesi halinde Aziz Kocaoğlu ile birlikte Ankara'ya ÇED'i almaya birlikte gideceğim demiştim. Kocaoğlu yanıt veremedi. Başbakanımız Yıldırım hızıyla konuya el attı ve Çevre Şehircilik Bakanlığı'nda gerçekleşen İnceleme Denetleme Kurulu'nun 16 Haziran 2016'da yaptığı toplantısında ÇED ile ilgili görüşün olumlu olduğu yönünde karar verildi " dedi.

HİÇBİR GAREZİMİZ YOK
Delican, Başkan Kocaoğlu'nun AK Parti'ye yönelik "İzmir'e ne gareziniz var" sözlerini de hatırlatarak, " Biz İzmir sevdalısıyız. Üyemizden Başbakanımıza kadar kimsenin İzmir'e bir garezi yok. Bu tür konuşmalar siyasi rant edinmekten başka bir işe yaramaz. Herkes gereken dersi aldı. Biz tertemiz körfezin mavi sularında çocuklarımızın yüzdüğünü görmek istiyoruz. Bunun için Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa çalışmaya hazırız. Bizi engelliyorlar diyerek oluşturulan duvarı yıkıp hizmet tuğlaları koymak istiyoruz" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN