Bilezik parasıyla şehirleri gezmişler

İzmir’de mimar Ayla Coşkunlar’ı öldüren katil zanlısı, gasbettiği bileziği sevgilisine hediye etmiş. Sevgilisi “ben bilezik değil inci severim” deyince bileziği bozdurup parasıyla tatil yapmışlar

Bilezik parasıyla şehirleri gezmişler
İzmir Alsancak'ta evine girip bileziklerini gasbettiği mimar Ayla Coşkunlar'ı (68) hunharca öldüren katil zanlısı Şıho Candar'ın önceki gün yakalanmasının ardından, olaya ilişkin detaylar da gün yüzüne çıkmaya başladı. Zanlının gasbettiği bileziği sevgilisi Nilgün Nergis L'ye, "Sana hediye getirdim. Altın bilezik satın aldım" diye verdiği ortaya çıktı. Nilgün Nergis L'nin "Ben altın bilezik sevmiyorum. Daha çok inci severim" demesine üzerine Manisa'daki kuyumcuya bilezikleri bozdurarak 2 bin lira alan çiftin, ilk olarak Antalya'ya gittiği, burada birkaç gün konakladıktan sonra Bursa'ya geçtikleri, katil zanlısının tanıdığı bir kadının evinde kaldıkları, sonra da İzmir Foça'ya geldikleri kayıt yaptırmadan pansiyonda kaldıkları tespit edildi.

BİLMİYORMUŞ
Gözaltına alınan Nilgün Nergis L'nin ifadesinde, "Bana hediye olarak altın bilezik getirdi. Bunu nasıl ve kimden aldığını bilmiyordum. Ben de bilezik sevmediğimi, inci sevdiğimi söyledim. Bunun üzerine gidip kuyumcudan bozdurmamı söyledi. Ben de kuyumcuya gidip altını 2 bin lira karşılığında bozdurdum. Sonra da tatile çıktık" dediği öğrenildi. Nilgün Nergis L. adli kontrol şartıyla serbest kaldı. İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından, İstanbul Şişli'de sokakta ankesörlü telefonla konuşurken yakalanan ve İzmir'e getirilen Şıho Candar'ın ise suçlamaları kabul etmeyerek, "Olay yeri güvenlik kamera kayıtlarındaki kişi benim ancak cinayeti ben işlemedim" dediği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN