Marka şehir Balıkesir

Marka şehir Balıkesir

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, merkezde ve ilçelerde devam eden projelerin tamamlanmasıyla Balıkesir’in marka kent hedefine daha da yaklaşacağını söyledi

  • Egeli Sabah
  • Perşembe 24.06.2016
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin "marka şehir" hedefinde önemli adımlarından olan, kente değer katacak, modern şehirleşmenin önünü açacak ve ilçelerdeki yaşamı kolaylaştıracak projeleri devam ediyor. Balıkesir'deki 20 ilçeye de dokunan hizmetleriyle öne çıkan Başkan Ahmet Edip Uğur, yatırımların bir kısmında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Başkan Uğur, yatırımların tamamlanması ile Balıkesir'in marka şehir hedefine bir adım daha yaklaşacağını söyledi. Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur ve Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler ile birlikte Hastane Kavşağı inşaatında incelemelerde bulunan Başkan Uğur, yetkililerden brifing aldı. Altıeylül ilçesindeki Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'ne yakın Akçakaya (Kesirven) Kırsal Mahallesi civarındaki yeni Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hali inşaatında da incelemelerde bulunan Başkan Uğur, müteahhit firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. 45 milyon 843 bin TL'ye mal olacak olan "Kampus Hal"i 110 bin metrekare yüzölçümüne sahip.

EKİMDE AÇILACAK
Hal içinde; idari bina, 60 adet ticari birim (hal dükkanı), 4 adet sosyal tesis, 60 kasa deposu, 2 kasa yıkama ünitesi, danışma bürosu, kantar binası, oto yıkama ünitesi, 3 adet patates yıkama ünitesi, su deposu, 2 adet paket arıtma ünitesi, soğuk hava deposu, cami ve şadırvan için rezerv alan bulunuyor. Başkan Uğur, dışarıdan Balıkesir'e meyve, sebze taşımak için gelecek tüm araçların toplu halde otopark sorununun da kalmayacağını, bu amaçla, tır parkı, kamyon parkı ve Otomobil için ayrı ayrı olmak üzere 212 araçlık otoparklar yapılacağını bildirdi. Hal binasının 15 Ekim'de hizmete açılması planlanıyor. Başkan Uğur, ayrıca Fen İşleri Dairesi inşaatı ile 1.Gündoğan Mahallesi sosyal konutları inşaatında da inceleme yaptı. Sındırgı Kent Meydanı Düzenlenmesi ve Kapalı Otopark Yapımı projelerini inceleyen Başkan Ahmet Edip Uğur, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ile birlikte ilçedeki vatandaşlarla sohbet etti.
BİZE ULAŞIN