Kimse sahipsiz kalmayacak

Büyükşehir Belediyesi’nin temel ihtiyaçlarını tek başına karşılayamayacak durumdaki vatandaşlar için kurduğu Koordinasyon Merkezi hizmete girdi

Kimse sahipsiz kalmayacak
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın bir süre önce açıkladığı 121 Dev Proje arasında yer alan Evde Bakım Koordinasyon Merkezi hizmet vermeye başladı. Günlük faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım hizmetine ihtiyaç duyan yaşlı, engelli, yatalak ve maddi durumu yetersiz olanların yararlanacağı proje ile söz konusu vatandaşların kişisel bakımları ve yaşadıkları yerin temizlik ihtiyaçları karşılanıyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan, proje kapsamında hizmet alan KOAH hastası İsmet Şener (85) ile alzheimer, parkinson ve felç hastası eşi Zehra Şener'i (82) ziyaret ederek bir süre sohbet etti. 8 araç ve 30 personelle ihtiyaç sahiplerinin imdadına koşan Evde Bakım Koordinasyon Merkezi çalışanlarına seslenen Başkan Zolan, İsmet Şener'in eşine yıllardır severek baktığını anlattı. İsmet Şener'in komşuları tarafından Evde Bakım Koordinasyon Merkezi'nin haberdar edildiğini açıklayan Başkan Zolan, "Arkadaşlarımız İsmet amcamızın evine gittiklerinde 'Eşime ben bakıyorum. Bizim acil ihtiyacımız yok. Belki daha acil ihtiyacı olan yerler vardır. Siz oraya gidin' demiş. Bu olay İsmet amcanın büyüklüğünü, değerlerimize nasıl sahip çıktığını gösteriyor. İşte o insanları bizim başımızın tacı etmemiz lazım" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile imzaladıkları protokolün ardından hayata geçirdikleri Evde Bakım Koordinasyon Merkezi'nin Türkiye'ye örnek olacak bir çalışma olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, şöyle konuştu: "Proje ile kişisel bakımını ve ev temizliğini yapamayan 65 yaş üstü yaşlı, başkasının bakımına muhtaç tek başına temel ihtiyaçlarını karşılayamayan engelli ve kronik rahatsızlığı olan yatağa bağımlı yaşamını sürdüren vatandaşlarımıza hizmet verilecek. Kimse sahipsiz kalmayacak. Büyükşehir Belediyesi bir telefonla söz konusu şartları taşıyan ihtiyaç sahibi vatandaşımızın yanında olacak. Bu hizmetten yararlanmak isteyen ya da bu hizmete ihtiyacı bulunduğunu bildirecek vatandaşlarımız lütfen Evde Bakım Koordinasyon Merkezi'nin 0 258 377 2012 nolu çağrı merkezini arasın."
BİZE ULAŞIN