Karşıyaka’ya yakışacak

Karşıyaka’ya yakışacak

Yeni sezonda da takımın başında olması beklenen Soner Tolungüç, transfer yasağının kalkmasıyla, Karşıyaka’nın geleceğine katkı sağlayacak bir ekip kuracaklarını söyledi

Karşıyaka'da yönetimin bayramdan sonra transfer yasağını kaldıracağını açıklamasının ardından gözler, geçen sezon takıma büyük katkı sağlayan ve gelecek sezon da ekibin başında olması beklenen teknik direktör Soner Tolungüç'e çevrildi. Transfer listesinin hazır olduğunu belirten Tolungüç, "Bizim kimyamıza uyacak, Karşıyaka'nın geleceğine katkı sağlayacak oyuncuları bünyemize katacağız. Karşıyaka'nın 1 lirasının bile çok kıymetli olduğunu çok iyi biliyorum. Bu mantıkla hareket edeceğiz. Bize gelen oyuncu, başarılı olmadan, formayı terletmeden para kazanamaz. Maddi anlamda başarıya endeksli bir uygulama içinde olacağız. Kulübümüzün parasını boşa harcamayacak adımlar atmak zorundayız" dedi.

GENÇLER TERCİH EDİLECEK
Karşıyaka'yı tercih edecek oyuncunun kendi gelişimi adına da büyük adımlar atacağını belirten Tolungüç şöyle konuştu: "Mevcut kadromuzda yetenekli gençlerimiz var. Dış transferde de genç oyuncuları tercih edeceğiz. Bunun yanında lig tecrübesi olan isimler de gelecek. Ancak bizim futbol mantalitemize uygun tecrübeli isimler olacak. Sahada savaşan, koşan bir takım yaratacağız." Yönetimin transfer yasağını kaldırmasının ardından Soner Tolungüç ve Atilla Güneş'in transfer alışmalarına hızlı bir giriş yapmaları bekleniyor. Karşıyaka'nın transfer gündeminde Aydın 1923'ten Ramazan, Sakarya'dan Adnan Güngör ve Karabük'ten Cemil Adıcan gibi oyuncular bulunduğu öğrenilmişti.
BİZE ULAŞIN