Balıkesir’e ana hizmet binası tasarlayacaklar

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Mahallesi’nde yapılması planlanan ‘Ana Hizmet Binası’ için proje yarışması düzenledi. Yarışmada birinci gelecek olan projeye 100 bin lira para ödülü verilecek

Balıkesir’e ana hizmet binası tasarlayacaklar
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binası yapımı için harekete geçildi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un talimatıyla start verilen çalışma kapsamında, 2.Sakarya Mahallesi'nde yapılması planlanan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binası için mimari proje yarışması başlatıldı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 2.Sakarya Mahallesi'nde mülkiyeti Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan arsaya hizmet binası yapacak. Söz konusu çalışma için bir proje yarışması da başlatan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 27 Eylül 2016 tarihinde katılımların sona ereceği yarışmada birinci gelecek olan projeye tam 100 bin TL para ödülü verecek.

DAHA İYİ HİZMET VERECEĞİZ
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması hakkında bilgi veren ve yarışmaya katılacak olanlara başarı dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, insanlara daha iyi hizmet verebilmek ve çalışmaların verimliliği açısından yeni hizmet binasına ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Türkiye'nin geleceğinde parlayan şehirlerden biri olduğunu vurguladığı Balıkesir'in aynı zamanda mega projelerin de kesiştiği noktada bulunduğunu, şehrin belli bir vizyon çerçevesinde bütüncül olarak yeniden planlandığını söyledi. Proje yarışmasına katılacak olan tasarımcılardan beklentilerini ifade eden ve yarışma sürecinde tüm katılımcılara başarı dileyen Başkan Uğur, "Tasarımcılardan temelde; çağın hizmet gereksinimlerine cevap verebilecek bir organizasyon yapısı olan, yapılı ve doğal çevreye duyarlı tasarım ilkelerinin benimsendiği, belediye hizmetlerinin yanı sıra halk için sosyal bir merkez ve çekim alanı niteliği taşıyacak, bulunduğu konum itibariyle Balıkesir'e önemli bir siluet değeri kazandıracak bir yapı beklenmektedir. Sizlerin bu yarışma kapsamında; tarihinden, mimari mirasından, halkına hizmet aşkından yola çıkan şiarı projenize ışık tutmalıdır. Yukarıda zikrettiğimiz hassasiyetlerimizin varlığı çerçevesinde geniş dimağlarınızdan çıkacak projeleri görmek, en akılcı, en akla yatkın bulunacak projenin seçildiği akabinde yapıldığı günlerin heyecanı içerisindeyiz. Başta emeğinize, yüreğinize, ellerinize daha şimdiden teşekkürlerimi sunarken siz katılımcılarımıza yaşam boyu mutluluklar diliyorum." Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması'na katılımla ilgili şartname ve diğer bilgilere belediyenin resmi web sitesinden ulaşılabiliyor.
BİZE ULAŞIN